Netrukus užklups orų pokyčiai: šilumą ir lietų keis šaltis bei sniegas (0)

Publikuota: 2022-01-05 Kategorija: Orai
Netrukus užklups orų pokyčiai: šilumą ir lietų keis šaltis bei sniegas
Rokiškio Sirena nuotr. / Snaigės

Trečiadienį mūsų šalies orus lems žemo slėgio laukas. Dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, tarpais ir saulė pasirodys. Per daugelį rajonų slinks trumpalaikio pobūdžio krituliai, daugiausia tai bus lietus ir šlapdriba.

Pūs stiprokas, 7-12 m/sek., pietvakarių vėjas, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/sek. Temperatūra bus nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos, bet vakare į šalį ims smelktis šaltesnis orais, vietomis formosis plikledis.

Ketvirtadienį per mūsų šalį slinks šaltasis atmosferos frontas, į šalį pradės veržtis šaltas oras. Naktį vyraus debesuoti orai, dieną debesys bus retesni, dažniau pasirodys saulė. Tiek naktį, tiek dieną protarpiais kris krituliai: lietus, šlapdriba, pereinantys į sniegą.

Šiltesnį pietvakarių vėją keis šaltas ir žvarbus šiaurės vakarų vėjas, jis pūs 8-13 m/sek. greičiu, vakariniame šalies pakraštyje gūsiai sieks 15-17 m/sek. Temperatūra naktį svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, dieną kils nedaug ir pasiskirstys nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 šilumos. Vietomis kelius ir šaligatvius sukaustys plikledis, pustys šviežiai iškritusį sniegą.

Penktadienio naktį virš mūsų šalies stiprės aukštesnio slėgio laukas. Dangus giedrės, trumpai ir silpnai pasnigs tik kai kuriose vietovėse. Šiaurės vakarų vėjas po truputį rims ir vėl suksis iš pietvakarių. Išgiedrėjus ir vėjui aprimus temperatūra kris sparčiau, rytą bus 2-7 laipsniai šalčio, pajūryje apie 0 laipsnių. Daug kur susidarys plikledis, vietomis pustys.

Penktadienio dieną aukštesnio slėgio laukas trauksis, iš vakarų artės ciklonas. Pradedant vakariniais rajonais debesuotumas didės, šiaurės vakariniuose rajonuose daug kur iškris krituliai, daugiausia tai bus negausus sniegas. Vėjas pūs iš pietvakarių ir stiprės iki 7-12 m/sek. Įdienojus bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Vietomis išliks slidu, pustys.

Šeštadienį krituliai, daugiausia negausus sniegas, pasirodys didesnėje šalies dalyje. Naktį šals iki 1-6 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie 0 laipsnių, dieną bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video