Praėjęs gruodis – mažiausiai saulėtas mėnuo Lietuvos istorijoje (0)

Publikuota: 2024-01-04 Kategorija: Orai
Praėjęs gruodis – mažiausiai saulėtas mėnuo Lietuvos istorijoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Žiema

2023-iųjų gruodį Lietuvos meteorologai fiksavo mažiausiai saulėtų dienų nuo praėjusio amžiaus vidurio.

„Patikrinus visus metų mėnesius nuo praėjusio amžiaus vidurio tapo aišku, jog 2023 metų gruodis buvo mažiausiai saulėtas iš visų mėnesių“, – rašoma trečiadienį išplatintame Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pranešime.

Skaičiuojama, kad saulės spindėjimo trukmė gruodį Lietuvoje vidutiniškai siekė 8,7 valandos ir tai sudarė vos trečdalį gruodžio daugiametės normos – 29 valandas.

Iki tol mažiausiai saulėtas mėnuo Lietuvoje buvo 2018-ųjų gruodis, kai Saulės spindėjimas tesiekė 9,9 valandos. 

Vertinant vien 2023-iuosius, gruodis Saulės spindėjimo antirekordu aplenkė ir sausį. Tuomet vidutinė Saulės spindėjimo trukmė siekė 14,3 valandos.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, pernai gruodį trijose meteorologijos stotyse pasiekti ir nauji Saulės spindėjimo trukmės minimalios sumos rekordai, o Varėnoje fiksuotas ir visos šalies antirekordas – per mėnesį saulė ten švietė 2,4 valandos, prieš tai žemiausias rezultatas registruotas 2018-aisiais Utenoje – 3 valandos. 

Meteorologų teigimu, Nidoje, Šilutėje, Klaipėdoje, Utenoje, Dūkšte ir Dotnuvoje nedaug trūko iki antirekordo, šios vietovės užima antrą vietą pagal trumpiausią Saulės spindėjimo trukmę nuo pat tokių stebėjimų pradžios. Biržuose ir Lazdijuose fiksuotas trečias mažiausiai saulėtas gruodis, Šiauliuose – ketvirtas, o Kaune – penktas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video