Įsitvirtins šalti orai – sugrįš ir sniegas (1)

Publikuota: 2020-12-08 Kategorija: Orai
Įsitvirtins šalti orai – sugrįš ir sniegas
Rokiškio Sirena nuotr. / Šaltis

Antradienį kritulių tikimybė išliks maža. Pietryčių vėjo gūsiai vietomis, didesnė tikimybė vakariniuose rajonuose, sieks 15–17 m/s. Temperatūra naktį kris iki 3–8 laipsnių šalčio, žemiausios reikšmės bus pasiektos šalies rytuose.

Dieną nors netrūks saulės spindulių, tačiau termometrai rytinėje šalies pusėje rodys 2–4, Vidurio Lietuvoje ir Žemaitijoje 0–2 laipsnius šalčio, šilčiausia, bet vėjuota prie jūros, čia bus apie 1 laipsnį šilumos.

Situacija mažai keisis ir trečiadienį – kritulių vis dar neklius. Vėjas išliks stiprokas, bet pavojingi 15 m/s gūsiai numatomi tik naktį vakariniame šalies pakraštyje. Temperatūra tamsiuoju paros metu vėl kris iki 3–8, Kuršių nerijoje bus apie 1 laipsnį šalčio, o dieną bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 šilumos.

Pokyčiai numatomi nuo ketvirtadienio. Naktį kai kur, dieną daug kur numatomi krituliai, vyraus sniegas, kai įsimaišys šlapios snaigės ar lietus, vietomis kils lijundros pavojus. Be to kai kur bus slidu ir dėl plikledžio. Naktį atšals iki 1–6 laipsnių šalčio, o dieną temperatūra pasiskirstys tarp 3 laipsnių šalčio šalies rytuose ir 2 laipsnių šilumos prie jūros.

Penktadienį į Lietuvą ims plūsti šiltesnis oras, todėl žemiausia temperatūra numatoma nakties pradžioje, kuri bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 šilumos, rytą minusas bus gerokai silpnesnis, o dieną sušils iki 0–4 laipsnių šilumos. Šalyje kris mišrūs krituliai: nakties pradžioje daugiausia pasnyguriuos, o vėliau vis dažniau įsivyraus šlapios snaigės, dieną kris lietus ir šlapdriba, tik kartais sniegas. Esant tokioms sąlygoms reikės pasisaugoti ne tik naktį susidariusio plikledžio, bet ir lijundros.

Savaitgalį didesnių pokyčių nebus, toliau krituliai bus mišrūs, šiek tiek sausiau bus tik šeštadienio dieną. Temperatūra keisis mažai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video