Tarnybos įspėja – savaitgalį prognozuojama audra (0)

Publikuota: 2023-10-06 Kategorija: Orai
Tarnybos įspėja – savaitgalį prognozuojama audra
Rokiškio Sirena nuotr. / Vėjas

Savaitgalį Lietuvoje prognozuojama audra, penktadienį įspėja atsakingos tarnybos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šeštadienio naktį daugelyje rajonų prognozuojamas lietus, šiauriniuose – kai kur smarkus. Pūs pietvakarių, vakarų vėjas, kurio greitis sieks 15–20 m/s, kai kur – 21–26 m/s, pajūryje galimi 28–30 m/s gūsiai. Panašaus stiprumo vėjas prognozuojamas ir šeštadienį dieną, vėjuota išliks ir sekmadienį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų būti atsargių, nes pučiant stipresniam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos, kristi dideli reklamos stendai.

Gyventojams primenama sandariai uždaryti langus, nestatyti automobilių po medžiais ar elektros laidais.

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) savo ruožtu pranešė telkianti papildomas pajėgas, kad prasiautus audrai, elektros tiekimas vartotojams būtų atstatytas kuo greičiau.

Smarkus vėjas šią savaitę pridarė nemažai nuostolių skirtinguose šalies regionuose, o savaitgalį, kaip prognozuoja sinoptikai, labiausiai siaubs pajūrį, skelbia ESO.

„Orų prognozės rodo, kad vėjas šeštadienio naktį bus stipriausias pajūryje, tad ten budės daugiausiai brigadų, tiek ir ESO darbuotojų, tiek ir rangovų. Žinoma, tuo pačiu komplektuojame didesnes komandas ir kituose Lietuvos regionuose. Darbuotojai bus pasiruošę operatyviai reaguoti į iškvietimus, šalinti gedimus ir kuo greičiau atstatysi elektros energijos tiekimą visiems vartotojams“, – pranešime sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Gedimus šalinti bus pasiruošusios 150 brigadų, o jų darbą kontroliuos kelios dešimtys dispečerių. Prie šių darbuotojų prisijungs ir dujų tarnybos, kurios esant reikalui padės pajungti generatorius.

Dėl ketvirtadienį buvusio stipraus vėjo elektros penktadienio rytą dar neturėjo virš tūkstančio vartotojų. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video