Bus kuriama nauja institucija migrantams apgyvendinti (0)

Publikuota: 2022-05-12 Kategorija: Politika
Bus kuriama nauja institucija migrantams apgyvendinti
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Yra planuojama įkurti naują instituciją, kuri rūpinsis migrantų apgyvendinimu, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak ministrės, tokios institucijos reikia, nes šiuo metu pasieniečiai, kurių pareiga saugoti valstybės sieną, turi rūpintis ir jos pažeidėjais. Tikimasi, kad tai pagerins ir paslaugų kokybę.

„Tai, kai mūsų pareigūnai (...) turi rūpintis pažeidėjais, iš esmės matome, kad nėra iš principo teisinga. Todėl Vidaus reikalų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė naują apgyvendinimo koncepciją“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Bilotaitė.

„Kalba eina apie naują struktūrą, kuri būtų atsakinga vien tiktai už migrantų, ar tai būtų žmonės pabėgėliai, ar tai būtų nelegalūs migrantai, apgyvendinimą ir visų procesų valdymą“, – kalbėjo ji.

Pasak ministrės, „artimiausiuose planuose“ rengiamasi šį siūlymą pristatyti Vyriausybei.

Pernai į Lietuvą pradėjus plūsti dideliems neteisėtų migrantų srautams, kilo problemų juos apgyvendinti, valstybė sulaukė kritikos dėl blogų sąlygų.

Šiuo metu policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos buvusio psichologo seksualinės prievartos prieš migrantus jų apgyvendinimo vietoje.

Šiemet pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos pusės neįleido 1613 užsieniečių, bandžiusių neteisėtai kirsti valstybės sieną, pernai – per 8 tūkstančių. Dalis migrantų  tai bandė daryti ne kartą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video