PVM elektrai, dujoms ir malkoms nemažės (0)

Publikuota: 2022-03-15 Kategorija: Politika
PVM elektrai, dujoms ir malkoms nemažės
Rokiškio Sirena nuotr. / Malkos

Pridėtinės vertės mokestis (PVM) elektrai bei gamtinėms dujoms, taip pat malkoms ir kitai medienai, kurią gyventojai naudoja šildymui, kol kas nebus mažinamas.     

Seimas antradienį nepriėmė svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų, kurias teikė Lietuvos regionų frakcijos nariai Jonas Pinskus ir Andrius Palionis. Už jų svarstymą balsavo 56 Seimo nariai, prieš 32, susilaikė 27. 

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas suskaičiavo, kad biudžeto netektys sumažinus šių produktų PVM nuo 21 iki 5 proc. siektų daugiau kaip 100 mln. eurų. 

„Netektys dėl PVM tarifo mažinimo elektrai siektų 55 mln. eurų, gamtinėms dujoms – 44 mln. eurų, malkoms, medienai – 1,3 mln. eurų“, – Seimo posėdyje teigė jis.  

M. Majauskas siūlė ne mažinti PVM, o didinti valstybės kompensacijas, kad gyventojai galėtų patys padengti išaugusias išlaidas.  

Jis pabrėžė, kad sumažinus PVM tarifus, lengvata naudosis ir tie, kuriems nereikia paramos ar pagalbos, o kompensacijas gautų tik mažas ar vidutines pajamas uždirbantys gyventojai.    

Dabar centriniam šildymui ir malkoms kūrenimui taikomas 9 proc. PVM, o elektrai ir dujoms – standartinis 21 proc. PVM tarifas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video