Rokiškėnai saugo pirmojo atkurtos Lietuvos Prezidento A. M. Brazausko atminimą (0)

Publikuota: 2022-09-22 Kategorija: Politika
Rokiškėnai saugo pirmojo atkurtos Lietuvos Prezidento A. M. Brazausko atminimą
Rokiškio Sirena nuotr. / Kasmet rugsėjo 22 dieną Rokiškio socialdemokratai prie namo Laisvės gatvėje, Rokiškyje, prisimena Prezidentą A. M. Brazauską.

Kasmet rugsėjo 22 dieną Rokiškio rajono socialdemokratų partijos nariai pamini amžinybėn išėjusio Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko gimtadienį. Jie susirenka prie namo su atminimo lenta, kuriame jis gyveno, dalinasi atsiminimais, padeda gėlių.

Prisimena kasmet

Šiemet ta diena ypatinga, nes A. M. Brazauskui būtų sukakę 90 metų. Ta proga prieš išvykdami į specialiai jam skirtą konferenciją, organizuojamą Lietuvos socialdemokratų partijos, Valdovų rūmuose, Vilniuje, Rokiškio socialdemokratai pagerbė jo atminimą.

„Pirmajam po atkurtos Lietuvos nepriklausomybės Prezidentui, Rokiškio krašto garbės piliečiui šiemet būtų sukakęs gražus jubiliejus, tačiau taip jau nutiko, kad jis pakankamai anksti išėjo iš gyvenimo. Šiandien, kaip ir kasmet, susirinkome prie namo Laisvės gatvėje, kuriame gimė ir keletą metų gyveno A. M. Brazauskas, prisiminėme jį, pagerbėme jo atminimą“, – sakė Vytautas Saulis, Prezidento draugas ir bendražygis, Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas.

Nuolat domėjosi

Pasak V. Saulio, Prezidentas visada domėjosi savo gimtuoju miestu ir namu, todėl kaskart apsilankęs Rokiškyje užsukdavo į sodybą, kurioje augo, bendraudavo su naujaisiais jo šeimininkais.

„Jis mane asmeniškai įpareigojo rūpintis ir domėtis, kaip sekasi šio namo savininkams. Juos rėmė finansiškai, kad atliktų remontą, pasikeistų stogą ir langus, o po to visada pasidomėdavo, kaip sekėsi“, – pasakojo V. Saulis.

Kuo gali padėti?

Mero patarėjas pasidalino ir asmenine patirtimi, kaip artimiau susipažino su A. M. Brazausku, kai 1992 metais pats kelioms kadencijoms buvo išrinktas į Seimą.

„Nors tuomet M. A. Brazauskas buvo Seimo pirmininkas, turėjęs daug darbo ir įsipareigojimų, tačiau visada domėjosi Rokiškiu, mūsų žmonėmis, klausdavo, kaip sekasi verslo įmonėms, ūkininkams, daugiavaikėms šeimoms, kurias nuolat remdavo finansiškai. Jo mėgstamas posakis buvo: „Tu mane turi nuolat informuoti, kaip sekasi rajonui, kokios problemos ir kuo jums reikia padėti“. Man atmintyje įstrigo tai, kad, būdamas Seimo pirmininku, Premjeru ar Prezidentu, niekada nėra atsisakęs padėti esant kokiam nors svarbiam reikalui Rokiškyje“, – pasakojo V. Saulis.

Iš meilės kraštui

Iš meilės gimtajam Rokiškiui Prezidentas skyrė lėšų daugelio mūsų krašto objektų sutvarkymui: Šv. Mato bažnyčios stogui, Pandėlio bažnyčios bokštams, taip pat domėjosi, kaip atliekama Nepriklausomybė aikštės rekonstrukcija, padėjo įrengti liftą senelių globos namuose ir pagal galimybes remdavo Rokiškio liaudies teatro bei kitų meno kolektyvų išvykas į užsienį. Be to, prieš kiekvienas Kalėdas jis apsilankydavo mūsų rajono daugiavaikėse šeimose, kurioms pats atveždavo būtiniausių daiktų buityje: skalbimo mašiną, viryklę ar šaldytuvą.

„Pagal galimybes jis visada būdavo dažnas svečias mūsų šventėse, renginiuose ir visada atvykdavo su dovanomis bei daug laiko praleisdavo bendraudamas su rokiškėnais. Todėl mes iki šiol rugsėjo 22 dieną tęsiame gražią tradiciją jį prisimindami ir atiduodami duoklę jo geriems darbams“, – sakė V. Saulis.

2010-aisiais A. M. Brazauskui buvo suteiktas Rokiškio krašto garbės piliečio vardas, tačiau juo ilgai nespėjo pasidžiaugti, nes tų pačių metų birželio 26 dieną iškeliavo amžinybėm.  

 Užs. Nr. 1900

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video