Seimas pakeitė pavojingų teršalų išleidimo į aplinką tvarką (0)

Publikuota: 2022-03-31 Kategorija: Politika
Seimas pakeitė pavojingų teršalų išleidimo į aplinką tvarką
Rokiškio Sirena nuotr. / Kanalizacija

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai numatančias Vandens įstatymo pataisas: už balsavo 71 Seimo narys, prieš buvo 4, o 41 susilaikė.

Taršos leidimas ir toliau bus reikalingas, tačiau išimtis bus taikoma išleidžiant buitines nuotekas, kai jų koncentracija neviršys aplinkos ministro nustatytų verčių.

Taip pat Seimas leido prie buitinių priskirti ir nuotekas, susidarančias naudojant vandenį įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojų poreikiams – buitiniuose nuotekų tinkluose nesusidaro pavojingos medžiagos, būdingos pramonei. 

Seimo teisininkai pastarąją pataisą kritikavo – Teisės departamentui abejonių sukėlė siūlymas prie buitinių nuotekų priskirti ir nuotekas, susidarančias naudojant vandenį įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojų poreikiams. Taip pat Seimo teisininkai abejojo, ar tokioms nuotekoms apskritai turėtų būti taikomas toks pats teisinis režimas kaip ir namų ūkių nuotekoms.    

Energetikos ir darnios plėtros komisijos vadovas Justina Urbanavičius tikino, kad priėmus pataisas aplinka nebus teršiama, o konservatorius Edmundas Pupinis aiškino, kad taršos tolerancijos ribos reikalingos.  

„Nustatomos tam tikros tolerancijos ribos, kurios apčiuopiamos tam tikrais prietaisais. Nes anksčiau buvo tikrinant tam tikrą užterštumą nuo 0, kai buvo nulinė tolerancija, tai iš tikrųjų viskas priklausė nuo prietaiso tikslumo. Taip negali būti. Ministras turi nustatyti tam tikras ribas, kurios leistų bent išmatuoti prietaisais tam tikrą išmetamo vandens užterštumą, išleidžiamo į gamtą“, – posėdyje teigė E. Pupinis. 

Liberalas Romualdas Vaitkus įsitikinęs, kad pakeitimai pagerins nuotekų kokybę, pasak jo, nebus viršijamos aplinkos ministro nustatytos išleidžiamų teršalų ribinės vertės.

Tuo metu „valstietė“ Ligita Girskienė siūlė nedaryti nuolaidų nei buitinių nuotekų, nei gamybinių nuotekų tvarkymui, o demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė pabrėžė, kad pataisas priėmus nebebus vykdomas monitoringas, nes nebus reikalaujama turėti taršos leidimo.  

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas tvirtino, kad pataisos išspręs vandentvarkos įmonių problemas, kai jos smarkiai baudžiamos už nedidelius pažeidimus, tačiau kai kurie Seimo nariai kritikavo pakeitimus ir teigė, kad jos sudarys galimybę leisti į ežerus ir upes dar taršesnes nuotekas. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video