Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą siūloma bausti iki 90 eurų bauda (0)

Publikuota: 2024-06-05 Kategorija: Politika
Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą siūloma bausti iki 90 eurų bauda
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą siūloma numatyti nuo 30 iki 90 eurų siekiančias baudas ir priverstinį tokios transporto priemonės nuvežimą.
 
Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė tai numatančioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Už projektą balsavo 5 komiteto nariai, 3 susilaikė.
 
Jei Seimas pritartų, baudos grėstų už neteisėtą parkavimą „kito asmens nuosavybės teise, nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais valdomoje transporto priemonės stovėjimo vietoje ar žemės sklype, kuriame ji  įrengta“. Tokios stovėjimo vietos turi būti pažymėtos kelio ženklu „Rezervuota stovėjimo vieta“.
 
Seimo narys demokratas Algirdas Stončaitis kritiškai įvertino pasiūlytą projektą,  ypač dėl priverstinio automobilio nuvežimo.
 
„Manau, kad toks teisinis reguliavimas gali įnešti daug chaoso, todėl negaliu jam pritarti“, – komiteto posėdyje sakė A. Stončaitis.
 
Beje, Seimo nario konservatoriaus Viliaus Semeškos inicijuotų kodekso pataisų pirmasis variantas buvo griežtesnis. Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą parlamentaras siūlė pradėti nuo įspėjimo, taip pat numatyti iki 500 eurų siekiančias baudas ir priverstinį transporto priemonės nuvežimą.
 
Politikas Eltai yra sakęs, kad projektą parengė reaguodamas į gyventojų ir bendrijų skundus, nes vis daugiau žmonių įsigyja privačias požemines arba antžemines parkingo vietas, tačiau jos kartais būna neteisėtai užimtos.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video