MANO RECEPTAS TAVO. Azijietiškos salotos (0)

Publikuota: 2023-08-24 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Azijietiškos salotos
R. Giriūnaitės asmeninio archyvo nuotr. / R. Giriūnaitė šypsosi, kad jos azijietiskos salotos persipina su lietuviška improvizacija.

Reda Giriūnaitė, laikinai einanti uždarosios akcinės bendrovės „Rokiškio autobusų parkas“ direktorės pareigas, siūlo pasigaminti azijietiškas salotas.

„Gamindama nesilaikau jokių proporcijų, kas šauna į galvą ar yra šaldytuve tą ir dedu, tik aliejaus visur naudoju minimaliai. Vištieną galima keisti jūros gėrybėmis, jautiena, kiauliena arba gaminti tik makaronus su daržovėmis. Čia jau fantazijos reikalas. Gaunasi lengvas, sotus ir traškus patiekalas“, – sako R. Giriūnaitė.

„Stikliniai“ (skaidrūs permatomi) makaronai nuplikomi verdančiu vandeniu ir gerai perliejami šaltu, kad neliptų. Vištienos krūtinėlė su prieskoniais ir sezamo kruopomis, kepama ant karšto aliejaus, dedama balzamiko acto, sojos padažo ir medaus. Aliejuje pakepinama aitrioji paprika su sėklytėmis ir česnaku, kad atsiskleistų kvapas ir skonis. Tada dedamos morkos ir saldžioji paprika, kepama tiek, kad neprarastų traškumo.

„Agurkas pjaustomas juostelėmis ir jis keliauja tiesiai į salotas. Raudonas svogūnas supjaustytas, pamarinuojamas cukraus ir acto mišinyje, kad būtų dar raudonesnis. Tai – sūnaus patarimas. Visus paruoštus produktus tarpusavyje sumaišyti, pilti sojos ar terijaki padažo. Druskos nededu, nes visi naudojami produktai turi atskleisti savo skonį, o sojos padažas juk ir taip sūrumo turi“, – kalbėjo R. Giriūnaitė.

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video