MANO RECEPTAS TAVO. Fermentinio sūrio ir faršo vyniotinis „Skanumėlis“ (0)

Publikuota: 2023-05-03 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Fermentinio sūrio ir faršo vyniotinis „Skanumėlis“
Asmeninio archyvo nuotr. / Pasak J. Žaliauskienės, šis receptas tinka įvairioms progoms

Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Jolita Žaliauskienė tikina, kad šis receptas jos šeimoje atsirado jau seniai.

„Kažkada televizijoje vyko kulinarinis konkursas ir šis receptas pelnė labai daug simpatijų, todėl ir aš pabandžiau pagaminti. Šeimai patiko, nes skanu ir ką tik iškepęs, ir kitą dieną šaltas. Dažnai šis vyniotinis tampa pagrindiniu Kalėdų arba Velykų šeimos šventiniu patiekalu“, – sakė J. Žaliauskienė.

INGREDIENTAI:

Vyniotinio pagrindui:

300-350 g fermentinio sūrio

4 kiaušinių

3-4 šaukštų majonezo

Mėsos įdarui:

400-500 g kiaulienos faršo (labiau tiktų neriebus, kumpio  arba perpus su jautienos. Niekada nebandžiau su vištiena, bet gal irgi tiktų – šeimininkės pastaba).

1 kiaušinis

2 skiltelės smulkinto česnako

Mėgstamų prieskonių

Druskos

Į dubenį smulkia tarka sutarkuoti sūrį, įmušti kiaušinius, įdėti majonezą. Viską išmaišyti lėtai mentele, tik svarbu neplakti. Maišyti tol, kol pasidarys vientisa masė. Išmaišytą tešlą dėti ant kepimo popieriaus, įdėto į skardą (šios masės užtenka pilnai paskleisti per visą skardą). Paruoštą pagrindą dedame kepti į  įkaitintą iki 2000C temperatūros orkaitę ir kepame 5 minutes. Po to kaitrą sumažiname iki 1500C ir dar kepame apie 10 min.  Iškepus pagrindui, jį ištraukiame ir paliekame pravėsti.

Kol aušta sūrio pagrindas, pasiruošiame mėsos įdarą – išmaišome visus mėsos įdaro ingredientus.

Ant pravėsusio sūrio sluoksnio pagrindo per visą plotą tolygiai paskirstome mėsos įdarą ir švelniai spaudžiant susukame vyniotinį. Dedame jį siūle į apačią ant skardos, patiestos kepimo popieriumi ir kepame 1800C apie 45 min. („Aš kepu naudodama vėjelio funkciją“ – šeimininkės pastaba). Kuo storesnis faršo sluoksnis, tuo reikia truputį ilgiau kepti.

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video