MANO RECEPTAS TAVO. Kamajų „baronkytės“ (0)

Publikuota: 2023-10-09 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Kamajų „baronkytės“
Rokiškio Sirena nuotr. / Kamajų „baronkytės“

Savaitgalį praūžė 40-oji „Kuc kuc Kamajuos“ šventė. Tikriausiai žinomiausia dainelė iš šios šventės tai: „Kuc kuc Kamajuos barankyčiu pirkti“. Riestainių receptų yra įvairiausių, tačiau originalųjį Kamajų „baronkyčių“ receptą pristatė Aukštakalnių bendruomenė: „Kadangi šiais metais šventės atidarymas vyko pas mus, tai norėjom svečius pavaišinti tikromis „baronkomis“. Ilgai ieškojom tikrojo recepto, bet jį pavyko surasti. Kartu su bendruomene maišėme ir kepėme „baronkas“, kurių galėjote paragauti ir šventėje Kamajuose“ – apie recepto paieškas pasakojo Aukštakalnių kultūros namų darbuotoja Esmiralda Smalstienė.

E. Smalstienė sakė, jog receptas nesunkus, tačiau reikia nepagailėti daug meilės.

Paruošti Kamajų „baronkoms“ reikės:

1 kg kvietinių miltų;

Pusė stiklinės pieno;

40 g mielių;

4 šaukštų cukraus;

2 kaišinių;

2 šaukštų taukų;

1 šaukštelio druskos;

Daug meilės.

Paruošimo būdas:

Tešlą užminkyti nėra sunku, sunkiau gerai iškepti. Miltus užpilti pašildytu pienu, ištirpdyti taukus, sudėti likusius produktus. Gerai išminkyti tešlą ir palikti šiltai, kad pasikeltų. Pakilusią, vėl gerai išminkyti ir volioti piršto storio gabaliukais. Juos sulenkti į žiedo formą, galima suklijuoti kiaušinio baltymu. Pakilusias „baronkas“ mesti į pasūdytą vandenį ir laukti, kol iškils.

Išgriebus, apvolioti aguonose, apdžiovinti ir kepti šiaudais išklotoje skardoje ar krosnyje ant lentų. (šiuolaikinės šeimininkės ar šeimininkai gali kepti orkaitėje).

Geroms „baronkoms“ reikia tvirtų rankų, o svarbiausia nepagailėti meilės. Kaip sakoma, kas nuo širdies, tas tikrai skanu!

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video