MANO RECEPTAS TAVO. Makaronai su krevetėmis grietinėlės padaže (0)

Publikuota: 2023-03-29 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Makaronai su krevetėmis grietinėlės padaže
Asmeninio archyvo nuotr. / G. Kujelis – pagrindinis kulinaras namuose

Anot Giedriaus Kujelio, Rokiškio krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojo muziejinei veiklai, kadangi namuose jis yra pagrindinis kulinaras, tai net nežino kokį čia receptą ir pasiūlyti.

„Kažkada firminis patiekalas buvo „Perkūno čili“, su kuriuo net teko sudalyvauti kulinarinėje laidoje „Susitikime IKI“ su Linu Samėnu. Tada dar gyvenau Vytauto Didžiojo universiteto bendrabutyje. Dabar kartais vis pagaminu čili, bet receptas dažnai transformuojasi pagal aplinkybes ir turimus produktus, vis sugalvoju jį kažkaip patobulinti. Tačiau šiam receptui reikia daug ingredientų ir gal ne visi mėgsta „Teks-Meks“ virtuvę“, – kalbėjo G. Kujelis.

Todėl šįkart „Rokiškio Sirenos“ skaitytojams jis pasiūlė paprasčiau pagaminamą patiekalą – makaronus su krevetėmis grietinėlės padaže.

„Kadangi gyvenu Bajorų kaime, tai, žinoma, naudosime „Bajorų žuvies“ šaldytas didžiąsias krevetes be kiauto, „fetuccine“ makaronus (žinoma, geriausia savo gamintus), „Rokiškio sūrio“ grietinėlę ir naminį sviestą bei „Grand“ sūrį, šlakelį alyvuogių aliejaus, apie 100 g balto vyno, druskos, pipirų, prieskonių – ekonominis variantas – „persilade“, prabangus – šafranas. Makaronai verdami pasūdytame vandenyje su šlakeliu alyvuogių aliejaus. Atšildytas krevetes pakepiname svieste su šlakeliu aliejaus, beriame druską, pipirus, prieskonius, įpilame vyną ir pakepiname kol išgaruos, po to supilame grietinėlę ir kelias minutes troškiname. Tada į keptuvę suverčiame nukoštus makaronus, viską gerai išmaišome, patiekus į lėkštę pabarstome tarkuotu sūriu“, – savąjį receptą pristatė G. Kujelis.

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video