MANO RECEPTAS TAVO. Marinuoti burokėliai ir agurkai (foto) (0)

Publikuota: 2023-07-15 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Marinuoti burokėliai ir agurkai (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / J. Straigienė burokėlių ir agurkų marinavimo receptus išmoko iš vyro seserų.

Rokiškietė Julija Straigienė sako, kad šį marinuotų burokėlių receptą ji sužinojo iš vyro sesers Elvyros, gyvenančios Alytuje.

„Esu gryna dzūkė, tad ir mano receptai iš Dzūkijos“, – šypteli pašnekovė.

Kadangi moteris nemėgsta rūgščiai, burokėlių marinavimui ji naudoja obuolių sultis, o jeigu jų neturi pakankamai, tuomet šias daržoves marinuodama naudoja actą.

Burokėlius išvirti ir susmulkinti taip, kaip norite: sutarkuoti arba supjaustyti kubeliais. Tuomet išvirti marinatą: 1 l vandens reikia 1 valg. šaukšto druskos, 1 valg. šaukšto cukraus, 1 valg. šaukšto acto, pagal skonį įmesti kvepiančiųjų ir karčiųjų pipirų, lauro lapelių. Į marinatą sudėti burokėlius, išmaišyti ir vėl viską užvirinti. Tada karštus burokėlius supilstyti į norimo dydžio stiklainius ir užsukti dangteliais.

„Jeigu marinuoju su obuolių sultimis, tuomet 1 litrui sulčių reikės tik nubraukto vieno valgomojo šaukšto arba daugiau – pagal skonį, druskos, galima įberti pipirų, bet cukraus jau nededu, nes burokėliai ir obuolių sultys patys turi saldumo. Taip marinuoti burokėliai yra švelnūs, galima į sriubą ir mišrainę dėti bei vienus valgyti, kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies“, – sakė J. Straigienė.

Beje, jau 50 metų ji agurkus marinuoja vienu vieninteliu pamėgtu receptu, kurį rokiškietė taip pat išmoko, bet jau iš kitos vyro sesers Stasės, irgi gyvenančios Dzūkijoje, Alytuje.

Agurkus švariai nuplauti, galima vieną valandą pamirkyti šaltame vandenyje. 2 l vandens reikės 2 valg. šaukštų druskos, 3 valg. šaukštų cukraus, 100-150 ml acto (priklausomai nuo to kokio rūgštumo agurkų norite), prieskonių: karčiųjų ir kvapniųjų pipirų, lauro lapelių (jeigu neturite, puikiai tiks specialūs paruošti prieskonių mišiniai agurkų marinatui). Viską užvirti, po to agurkus marinatu užpilti dukart: pirmą kartą užpylus po 5-10 minučių marinatą nuo agurkų nupilti, tada jį vėl užvirti ir agurkus užpilti antrą kartą bei užsukti dangteliais. Stiklainius apversti dangteliais žemyn ir šiltai apklostyti.

Pašnekovė primena, kad iš anksto būtina steriliai pasiruošti stiklainius: išplauti vandeniu naudojant sodą ir iškaitinti orkaitėje. Uždarymui ji naudoja metalinius užsukamus dangtelius, kuriuos nuplauna ir dar prieš užsukimą dar pavirina vandenyje.  

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video