MANO RECEPTAS TAVO. Meduolis (0)

Publikuota: 2023-04-25 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Meduolis
Asmeninio archyvo nuotr. / Baciuškų šeima įvairiomis progomis kepa gardų meduolį.

Baciuškų šeima – Simona, Justas ir Juna, gyvenanti Kupiškyje, mums atsiuntė savąjį meduolio receptą.

Šis desertas atkeliavo iš mano vaikystės, mama jį kepdavo ir vis dar kepa įvairiausiomis progomis. Tad su juo aš užaugau ir dabar jau kepu su savo šeima. Jis tinka ir Kalėdoms, ir Velykoms, ir Joninėms, ir gimtadieniui ir svečių laukiant, visada. Mama jį pabarstydavo cukraus pudra, o aš mėgstu dekoruoti pagal metų laiką ar progą. Mėgstamiausias dekoras mūsų šeimoje šiuo metu – šokoladas su uogomis: braškėmis, šilauogėmis, avietėmis, spanguolėmis. Meduolį mes gaminame iš naminių produktų: savo kiaušinių, medaus, tad tas nuostabus meduolio kvapas pasklinda po visus namus, ir pasitikti svečius juo ypač jauku“, – savo laiške rašo Simona.

Moteris patikino, kad gamindama niekada nebesveria produktų, deda „iš akies“, bet šįkart vis tik pabandė apibrėžti kiekius – kiek ir ko reikės meduoliui.

INGREDIENTAI:

200 g sviesto

5 kiaušiniai

5-6 kupini valg. šaukštai medaus

0,5 stiklinės rudo cukraus

1 stiklinė grietinės (tinka ir kefyras, jogurtas)

1 arb. šaukštelis sodos

Žiupsnelis druskos

Prieskoniai: cinamonas, gvazdikėliai, vanilinis cukrus

Miltų (pagal tešlos tirštumą)

Norimi priedai ir papuošimai (galima ir į tešlą dėti priedus: džiovintus vaisius, šokoladą, uogas)

Lydome ant nedidelės ugnies sviestą, medų ir dalį cukraus. Pakaitiname, bet neperverdame, nes gausis skanus saldainis. Dedame vėsiai ataušti. Kol lydosi produktai, išsiplakame kiaušinius su likusiu cukrumi. Į kiaušinių masę supilame atvėsusią medaus masę, gerai išmaišome. Stiklinėje grietinės/kefyro/jogurto nugesiname sodą ir supilame į kiaušinių-medaus masę. Išmaišome. Dedame druską, prieskonius. Išmaišome. Suberiame persijotus miltus. Atsargiai išmaišome. Miltų kiekis priklauso nuo masės tirštumo. Dedame tiek, kad tešla taptų maždaug grietinės tirštumo. Galiausiai sudedame norimus priedus. Tepame skardelę gabalėliu sviesto, pabarstome džiūvėsėliais ir supilame tešlą. Kepame iki 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes. 

Geriausias tikrinimo ar iškepė būdas – besti ilgu mediniu pagaliuku į storiausią vietą ir žiūrėti ar pagaliukas neaplipo tešla. Jei sausas, iškepė. Išimame meduolį, leidžiame kiek atvėsti, tada pabaigiame vėsinti ant grotelių. Atvėsusį barstome pudra, tepame glajumi ar šokoladu, puošiame uogomis ar kuo tik norime.

Skanaus!

Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video