MANO RECEPTAS TAVO. Šv. Mato arbatėlė (foto) (0)

Publikuota: 2023-09-25 Kategorija: Receptai
MANO RECEPTAS TAVO. Šv. Mato arbatėlė (foto)
. Asmeninio archyvo nuotr. / Jau keletą metų L. Baravickienė atlaidams ruošia žolelių ir vaisių arbatėlę

Loreta Baravickienė, Rokiškio senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokytoja ir katechetė, pasakoja, kad Šv. Mato arbatos gaminimo idėja kilo prieš ketverius metus, kai Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios dekanas Eimantas Novikas pasiūlė paruošti arbatos mišinių.

„Taip sutapo, kad artėjo Šv. Mato atlaidai, tad ir arbata buvo pavadinta šios šventės vardu. Arbatą pradedu ruošti gegužės – birželio mėnesį, kai tik pražysta pirmieji vaistiniai augalai. Vienas vaistažoles, kaip ramunėlės, mėtos, medetkos, miškinės dedešvos, citrininė melisa, ežiuolė, obuolinė mėta ir kt. užsiauginu pati. Kitų – čiobrelių, jonažolės, gauromečio, siauralapės liepos žiedų  tenka ieškoti miške. Vasaros metu prisidžiovinu įvairių uogų: šilkmedžio, aronijos, serbentų, kuriomis pagardinu arbatą. Rudenį ir žiemą džiovinu obuolius, kurie irgi tinka arbatos mišiniams. Šiais metais dėl karštos vasaros išdegė pievose čiobreliai, tad gerai, kad turėjau pasisodinusi savo sode, todėl arbatos mišinyje jų bus ir šį kartą“, – arbatos atsiradimo istorija ir gamybos paslaptimis dalinosi L. Baravickienė.

Pasirodo, kasmet arbatos receptas yra kitoks, tai priklauso nuo vaistažolių, kurių tuo metu pašnekovė turi.

„Kurdama mišinius ragauju arbatas ir išrenku skaniausią derinį. Šiais metai Šv. Mato arbata buvo dviejų rūšių: išvardintų vaistažolių ir džiovintų uogų bei obuolių“, – sakė rokiškietė.

Arbatą ji gamina savanorystės pagrindais. Atlygio negauna, o aukos už arbatą skiriamos bažnyčios remontui, „Carito“ veiklai.

Skanaus!

Rubrikoje MANO RECEPTAS TAVO visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video