Gedulo ir vilties dienos renginiai Rokiškyje (0)

Publikuota: 2024-06-06 Kategorija: Renginių anonsai
Gedulo ir vilties dienos renginiai Rokiškyje
Rokiškio Sirena nuotr. / Traukinio bėgiai

Renginių ciklas, skirtas Gedulo ir vilties dienai atminti ATMINTIS GYVA 

2024 m. birželio 14 d.
Rokiškyje

Prie Tremtinių kryžiaus L. Šepkos parke
10.30 Žvakučių uždegimas

Rokiškio šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje
11.00 Šv. Mišios už tremtinius ir politinius kalinius

Prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“ Vytauto gatvėje

11.59 Projektas „06.14. Atminties neištremsi“.
VISUOTINĖ TYLOS MINUTĖ, skirta tremtinių, politinių kalinių ir karo Ukrainoje aukų pagerbimui

12.00 ATMINTIES VALANDA

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje

16.00 Knygos MOKYTOJAS IR PARTIZANAS KAZIMIERAS KALPOKAS pristatymas

Rokiškio kultūros centro Mažojoje salėje

17.30 Meninė instaliacija LIEPSNOJANTI ATMINTIS

18.00 Dokumentinis filmas KAI BALTAS VYTIS PAKILS. Partizanei Dianai Glemžaitei atminti

Prieš 75-erius metus Diana Glemžaitė – viena ryškiausių pokario partizaninės poezijos kūrėjų – gūdų lapkritį išeidama žiemoti į bunkerį su mylimu vyru partizanu J. Bulovu paskutiniame laiške rašė: „Jei negrįščiau, kaip justi, neminėkit labai blogai. Einam ten, kur nebus išsigelbėjimo, jei rusai užpuls, bet ten tikrai niekam mes nepakenksim“.

Jaunos poetės, kovojusios ir žuvusios už Lietuvos laisvę, tragiškos lemties istoriją, likimas buvo nugramzdinęs į užmarštį penkiems dešimtmečiams. Bolševikai labai stengėsi Glemžų pavardę ir Dianos eiles, pranašavusias Lietuvos laisvę, ištrinti iš žmonių atminties. Jiems nepavyko!  Nepriklausomybės aušroje Dianą pažinojusių žmonių rūpesčiu ir pastangomis poetės kūryba buvo surinkta iš tarpukario laikotarpio atminimo knygelių, tuo metu leistų laikraštėlių, pavienių iš mokyklinio sąsiuvinio išplėštų lapelių, giminaičių išsaugotų sąsiuvinių. Dianos poezija atgimė mažo tiražo knygele „Mes mokėsim numirti“. D.Glemžaitės eilėraščių žodžiai skaitovą perveriantys iki širdies gelmių dažnai skamba pilietinio pasipriešinimo, Gedulo ir vilties bei kitų valstybės atmintinų renginių metu. Pagal D. Glemžaitės parašytus žodžius, atlikėjai kuria laisvės kovų dainas.

Apie okupantų sugniuždytą, tik pradėjusį skleistis talentą, poetės pasirinkimus tapti ryšininke ir partizane, atskleidžiančius jos charakterį ir tėvų auklėjimą, to laikmečio kaimo žmonių nuoširdumą ir bendrystę, psichologinę moterų stiprybę ir partizaninio karo rykštę išdavystę pasakojama dokumentinėje apybraižoje „Kai baltas Vytis pakils“. Pagrindinės filmo herojės Dianos Glemžaitės vaidmenį atliko Kauno valstybinio lėlių teatro aktorė Vigita Rudytė, jos mylimąjį partizaną Juozą Bulovą – rekonstruktorių klubo „Miško broliai“ narys Eimantas Gelūnas.

Filmas skirtas poetės partizanės D. Glemžaitės 100-osioms gimimo metinėms, kurias minėsime jau kitąmet. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė žurnalistė Danguolė Bunikienė patriotine tematika sukūrusi jau penktąjį filmą. Dokumentinė apybraiža „Kai baltas Vytis pakils“ pernai rudenį  buvo rodyta per  INFO TV televiziją.

Filmo sukūrimą dalinai rėmė Rokiškio, Kupiškio ir Zarasų rajonų savivaldybės, taip pat Kupiškio ir Rokiškio rajonų įmonės.

Renginiai NEMOKAMI

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video