Kviečia aktyviai paminėti Partizanų Pagerbimo, Kariuomenės ir Visuomenės vienybės dieną (0)

Publikuota: 2022-05-05 Kategorija: Renginių anonsai
Kviečia aktyviai paminėti Partizanų Pagerbimo, Kariuomenės ir Visuomenės vienybės dieną
Organizatorių nuotr. / Kvietimas aktyviai paminėti Partizanų Pagerbimo, Kariuomenės ir Visuomenės vienybės dieną

2022 m.  gegužės 15 d. organizuojamas tradicinis  dviračių žygis „Golgotos keliu“, Biržų krašto laisvės kovų vietomis  Papilys – Biržų giria. 

Dviračių žygio metu Biržų krašte bus lankomos istorinės vietos menančios mūsų laisvės kovų istoriją. Prisiminsime ir pagerbsime 1863 metų sukilimo dalyvius, Lietuvos savanorius, partizanus, tremtinius ir visus žuvusius už Lietuvos laisvę, išgirsime  liudininkų ir muziejininkų pasakojimus lankytinose vietose. Žygio maršruto pusiaukelėje Anglių kalne (Biržų girioje), kur yra 1863 metų Sukilėlių kapai, bus aukojamos Šv. Mišios už visus žuvusius laisvės kovotojus. Žygio dalyviai bus nuvežti ir parvežti organizuotai. Dviračių žygio pradžia prie Papilio (Biržų raj.) memorialo, kur prisijungs ir Biržų krašto žygeiviai. Važiuosime maždaug 32 km, su sustodami poilsiui, atsigaivinimui, dalyvių saugumu bus pasirūpinta ( dviratininkai turi dėvėti liemenes, šalmus, kas neturi bus parūpinta vietoje). Maršruto pabaiga prie paminklinio žymens, skirto  Lietuvos partizanų kautynių ir žūties vietai, kareivių salvės, žygio apibendrinimas, kareiviška košė.

Tad ruoškime dviračius, kvieskime draugus ir su gera nuotaika į žygį !

Dviračių žygis „Golgotos keliu“, skirtas paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienai, organizuojamas jau nuo 2012 metų, apkeliautas ne tik mūsų rajonas, bet įtraukėm ir kaimynus. Jau buvom ir Zarasų krašte, Kupiškio krašte, šiemet keliausime po Biržų kraštą. Džiugu, kad aktyviai įsitraukia ugdymo įstaigos, visuomeninės organizacijos, kariai savanoriai, šauliai, skautai, tremtiniai, pavienės šeimos, sporto entuziastai, atsiranda vis daugiau rėmėjų, vyksta gražus bendradarbiavimas su mūsų ir kitų rajonų savivaldybėmis, LR Seimu.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video