Kviečia į knygos „Atodangos Notigalės skausmo spalgenų“ pristatymo vakarą (0)

Publikuota: 2022-07-29 Kategorija: Renginių anonsai
Kviečia į knygos „Atodangos Notigalės skausmo spalgenų“ pristatymo vakarą
Organizatorių nuotr. / Povilas Stumbrys (trečias iš kairės) su kraštiečiais

Kraštietis Povilas Stumbrys įrodė, kad sutelkta pilietinė bendruomenė, kraštiečiai, istorikai gali prasmingai veikti įamžinant Lietuvos laisvės kovų atminimą, svarbiausia prisiminti ir pagerbti asmenybes kovojusius prieš sovietinę okupaciją, už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę ir paaukojusius savo gyvybes.
Povilo Stumbrio ir sutelktos pilietinės bendruomenės pastangomis 2021 metais atstatytas Notigalės pelkėje esantis partizanų bunkeris, žymintis 1946 metų gruodžio 12 dienos partizanų kovą su sovietine kariuomene, sutvarkyta žuvusiųjų partizanų Amžinojo poilsio vieta Pandėlio kapinėse, rėmėjų aukomis kapavietėje pastatyta paminklinė lenta.
Povilo pastangomis atsivėrę ir prabilę istorijos liudininkai tarsi po mažą atminties giją nupynę istorinę tiesą apie žuvusius partizanus, jų gyvenimą ir garbingos kovos akimirkas.
Prabilę istorijos liudininkai, kaip teigia Povilas Stumbrys, didžiulė vertybė, tačiau ji paženklinta laiko iškeliauja....
Ieškančiam iškyla klausimų, pamąstymų...
Bendraujant su kraštiečiu Povilu Stumbriu, šiuo metu besidarbuojančiu Vokietijoje, norisi vis klausti, iš kur ta tvirtybė, kantrumas, o svarbiausia nuoseklus užsibrėžto tikslo siekimas ir gebėjimas visa tai prasmingai jungti į vieną bendrą visumą.
Dar viena jungianti visuma, vainikuojanti ilgų metų pastangas, Povilo Stumbrio išleista knyga „Atodangos Notigalės skausmo spalgenų“, kurios sutiktuvės įvyks rugpjūčio 5 dieną Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose.
Turėsime galimybę susitikti ir pabendrauti su knygos autoriumi ir gal būt Jūs paklausite knygos autoriaus “Iš kur ta tvirtybė ir kantrumas...“
Kviečiame 2022 m. rugpjūčio 5 d. 17 val. į knygos „Atodangos Notigalės skausmo spalgenų“ sutiktuves Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video