Literatūrinė vaivorykštė Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje (0)

Publikuota: 2022-05-11 Kategorija: Renginių anonsai
Literatūrinė vaivorykštė Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje
Rokiškio Sirena nuotr. / Literatūrinė vaivorykštė Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka pradėjo vykdyti projektą (finansiniai rėmėjai –  Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė) „Literatūrinė vaivorykštė“.

Jo tikslas – parodyti kokia marga kaip vaivorykštė yra literatūra ir koks platus jos poveikis žmogui (pažintinis, ugdomasis, laisvalaikio, saviugdos, gydomasis ir kt.). Numatytas 10 renginių ciklas. Du iš jų jau įvyko: balandžio mėn. vyko susitikimas su  garsia Lietuvos meteorologe Audrone Galvonaite ir jos knygos „Paskui orus jų klystkeliais: paprastai – apie klimatą, vėją, debesis ir meteorologinius reiškinius“ pristatymas. Renginys turėjo dangiškai mėlynos spalvos kodą. Gegužės mėn. vyko violetinis poezijos ir muzikos vakaras su poetais Rimvydu Stankevičiumi, Aivaru Veikniu ir aktoriumi, dainuojamosios poezijos atlikėju Mindaugu Ancevičiumi.

Savo žiūrovo dar laukia šie renginiai: edukacija „Veidaknygė“, kurios dalyviai bus supažindinti su knygomis, skaitys jų ištraukas, pasirinks patinkantį personažą, kuris specialistų bus grimuojamas ant jų veidų. Rudenį vyks  literatūrinis-psichologinis dialogas „Ko reikia gyvenime, kad būtum laimingas, būdamas savimi“  (psichologas Tomas Lagūnavičius), skirtas „visiems savęs ieškantiems, smalsiems, kuriantiems ir svajojantiems“,  performansas „Garso, šviesos ir teksto dermė“, kurio sukurta  aplinka mokys sutelkti dėmesį, atsipalaiduoti ar stimuliuoti pojūčius, žadinti ar nuraminti emocijas bei mintis, lavins emocinį intelektą ir  socialinius įgūdžius. Numatytos trys  kūrybinės dirbtuvės: literatūrinio žodžio kūrėjams neformalią kūrybos sesiją „Haiku dirbtuvės“, skatinančią kūrybines galias ir keliančią iššūkius kūryboje ves aktorius, poetas, bardas Mindaugas  Valiukas.  Pasakojimo dirbtuvių „Įtraukianti istorija: pasakojimo menas“ metu  bus mokoma pasakojimo meno metodų, skirtų vaizduotės lavinimui įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėms.  Kūrybinės dirbtuves „Kaip geriau suprasti save ir kūrybą“, remdamasi mūsų regiono žymių poetų kūryba, ves poetė Jūratė Sučylaitė. Ji mokys atrasti save kūryboje, ieškoti naujų raiškos formų, bandyti naujus žanrus bei kalbos būdus. J. Sučylaitė (gydytoja psichoterapeutė) praves užsiėmimą  „Nerimas, jo suvaldymas“, supažindindama su  biblioterapija – sveikatinimo būdu. Pasitelkdama literatūros kūrinius, gydytoja su  grupe dalyvių, kuriems aktuali terapijos tema, spręs būties klausimus ir mokys suvaldyti nerimą. Abu susitikimai su poete, gydytoja numatomi birželio 17 d.  Artimiausias renginys – birželio 8 d. 17.30 val. –  alyvinis vakaras su aktoriais Juozu Gaižausku ir Emilija Latėnaite. Jo metu vyks knygų  „Dievas su šlepetėmis“ ir   „Tigras, glostantis pėdas“ pristatymas bei autorinių dainų koncertas.

Be renginių dar vykdoma kita veikla – paskelbtas poetinis fotografijos/video konkursas „Vaivos juosta“ (iki 2022 m. rugsėjo 1 d.), kurio laureatai bus apdovanoti baigiamajame projekto renginyje.

Visi renginiai yra nemokami. Maloniai kviečiame bendruomenę lankytis juose ir dalyvauti konkurse.

 

Projekto vadovė, Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video