Nuo saugyklų iki elektroninės muzikos transo – tokia bus Muziejų naktis Rokiškyje (0)

Publikuota: 2024-05-07 Kategorija: Renginių anonsai
Nuo saugyklų iki elektroninės muzikos transo – tokia bus Muziejų naktis Rokiškyje
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio krašto muziejus

Kultūros mylėtojus 2024 m. gegužės 18 d. Rokiškio krašto muziejus kviečia į neįprastą maratoną – Europos muziejų naktį. Nuo 16 val. iki pat vėlumos lankytojų laukia įvairiapusis meno, istorijos, kvapų ir skonio pasaulis – trys ekskursijos, trys degustacijos, dviejų parodų pristatymas, du koncertai, dizainerės ir menininkės paskaita, loterija, naktinis žygis, pasaka, pramogos ir žaidimai vaikams… Ar tikrai gali būti tiek veiklų? Gali! Ateikit ir įsitikinkit!

 • 16–18 val. atvirų durų popietė muziejaus saugyklose. Muziejuje saugoma daugiau nei 100 000 muziejinių vertybių, ir tik nedidelę dalį galima pamatyti nuolatinėse muziejaus ekspozicijose. Kitos naudojamos rengiant laikinas parodas, tyrinėjamos, naudojamos knygoms iliustruoti  ir savo pasirodymo laukia saugyklose. Apsilankę saugyklose (o tai padaryti galima nedažnai!) sužinosite kokių sąlygų reikia eksponatams saugoti, ką veikia rinkinių saugotojai bei eksponatų prižiūrėtojai, koks yra eksponatų kelias nuo patekimo į saugyklas iki eksponavimo parodose.
 • 16–18 val. žaidimai ir pramogos Šeimų kiemelyje. Lauko žaidimai, lobio ieškojimas parke, didelis bendras piešinys tarp medžių ir paveikslėliai iš gamtos medžiagų – tai tik keletas veiklų, kuriomis galės mėgautis atėjusieji.
 • 18 ir 21 val. ekskursijos atviru autobusu MARŠRUTAS 5,25 km į praeitį ir atgal. Pasivažinėkite autobusu ir susipažinkite su įdomiausiomis Rokiškio miesto vietomis – skirta 525 metų gimtadienį švenčiančiam Rokiškiui.
 • 18 val. Rokiškio krašto garbės piliečio Algimanto Stanislovo Kliaugos tapybos darbų parodos „Vingiuotas tas kelias“ pristatymas ir loterijasusitikimas su autoriumi ir galimybė laimėti vieną iš 30-ties dailininko darbų! Loterijos bilietus galite įsigyti jau dabar. Įsigiję bilietą, turėsite galimybę ne tik laimėti A. S. Kliaugos paveikslą (vertė 100–1500 Eur), bet prisidėsite prie autentiškų baldų iš Rokiškio dvaro įsigijimo ir restauravimo.
 • 19.30 val. paskaita ir parodos „Slapta meilė: nuo Barboros iki Sofijos“ pristatymas. Parodos kuratorė – dizainerė, menininkė Julija Janus. Karalienės Barboros mitą Paryžiuje sukūrė Sofija Tyzenhauzaitė. Dvi moterys. Dvi mylimosios. Vienas istorinis romanas. Ateikit, bus tikrai įdomu!
 • Nepamiršti ir mažieji (5–10 metų) kultūros mylėtojai. 20 val. „Labanakt, vaikučiai“ – vaidybinė-žaidybinė programa „Pūkuotų šluotelių žaismės“. Kas gi žydi pūkuotomis šluotelėmis? Nežinote? Ateikite ir sužinosite. Ir dar sužinosite, kas gyvena po šluotelėmis, ką veikia po jomis ir kokią pasaką jums paseks…
 • 21.30 val. į muzikinį susitikimą kviečia dainuojantis aktorius Andrius Kaniava. Akustiniame autorinių dainų koncerte skambės mėgiamos klausytojų dainos. Kupinas entuziazmo ir pozityvios nuotaikos, nuoširdžių monologų autorius ir melodingų dainų atlikėjas – viskas telpa žodžiuose Andrius Kaniava. Tad ir toks koncertas, padovanosiantis gerų emocijų gausą, laukia visų, kurie  vakarą nutars praleisti su autorine daina Muziejų naktyje.
 • 23 val. kviečiame net į tris kvapų ir skonio degustacijas (degustacijos kaina 5 Eur/asm.). Naktis muziejuje yra būtent tas laikas ir vieta, kai galime tapti atidžiais, tik į kvapą ir skonį susitelkusiais pėdsekiais.  

Kvapų degustacija UŽUOSK NAKTYJE su parfumerijos edukatore Edita Vigėlyte

Degustacija LYŽTELĖK NAKTIES

Degustacija NAKTIS JUODA KAIP ŠOKOLADAS

 • 15 val. pasinerkite į šviesos ir elektroninės muzikos transą su „Girių dvasiomis“. Netradicinis muzikinis projektas, įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, kuri persipina su modernia Dub/Techno stiliaus muzika.
 • 23:59 Ekskursija NAKTINIO MIESTO ANATOMIJA. Miestas dieną vienoks. O koks jis naktį? Ką kitokio galime jame pamatyti? Pasivaikščiokite po Rokiškį naktį ir atraskite naujų jo pusių Pradžia Nepriklausomybės aikštėje prie „Arkos“, būtina turėti žibintuvėlį.

Muziejų nakties renginiai vyks ir Rokiškio krašto muziejaus padaliniuose.

 • 19 val. Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose kviečia į ekskursiją Vakarėjantys Obeliai.
 • 24 val. Naktinis žygis. Kriaunų muziejus ragina pažinti Sartų krašto gamtos ir istorines vietas. Pasivaikščiokite po gamtą ir sužinokite daug įdomybių. Žygio pradžia Bradesių sankryžoje, trukmė apie 5–6 val. Tel. pasiteirauti +370 686 23413.

Visus, norinčius dalyvauti degustacijose ir ekskursijose autobusu, prašome registruotis iš anksto tel. +370 615 44586 arba el. paštu registracija@muziejus.rokiskyje.lt

Europos muziejų nakties renginį Rokiškio krašto muziejuje finansuoja Rokiškio rajono savivaldybė ir AB „Rokiškio sūris“

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video