Rokiškio kultūros centre veikia Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos esperantininkų sąjungos parengta paroda LIUDVIKAS ZAMENHOFAS IR LIETUVA (0)

Publikuota: 2022-01-11 Kategorija: Renginių anonsai
Rokiškio kultūros centre veikia Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos esperantininkų sąjungos parengta paroda LIUDVIKAS ZAMENHOFAS IR LIETUVA
Rokiškio kultūros centro nuotr. / Rokiškio kultūros centre II aukšto fojė veikia Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos esperantininkų sąjungos parengta paroda LIUDVIKAS ZAMENHOFAS IR LIETUVA.

Rokiškio kultūros centre II aukšto fojė veikia Lenkijos instituto Vilniuje ir Lietuvos esperantininkų sąjungos parengta paroda LIUDVIKAS ZAMENHOFAS IR LIETUVA.

Kas siejo L. Zamenhofą ir Kauną? Ar tik tai, kad Lietuvą jis vadino savo tėvyne, o jo žmona buvo iš Kauno? Kodėl apie Kauną yra girdėję viso pasaulio esperantininkai? Aplankykite parodą ir sužinosite.

Esperanto kalba - genialus XIX a. lingvistinis išradimas, puikiai gyvuojantis iki šiol. L. Zamenhofas pasirašinėjo pseudonimu „Doktoro Esperanto“ – „Daktaras, turintis viltį“. Ilgainiui šie žodžiai tapo kalbos, sulaukusios pasaulinio pripažinimo, pavadinimu. Jos kūrėjas atsisakė bet kokių autorystės teisių – jis troško, kad kalba išliktų, tobulėtų ir priklausytų visiems.

„Daktaras, turintis viltį“ savo siekį įgyvendino – daugiau nei 100 pasaulio šalių keli milijonai žmonių kalba šia tarptautine kalba, tinkančia tiek poezijai, tiek mokslui, tiek filosofijai, tiek prekybai, tiek bendravimui, tiek kitiems žmonių poreikiams. Nė vienai tautai esperanto kalba nėra gimtoji. Ji tarsi tiltas sujungia įvairias kultūras ir priklauso visiems žmonėms. 

Parodą aplankyti galite renginių metu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video