Rugpjūčio 25 d. - fotografijos meno rezidencijos FOCUS pristatymas (0)

Publikuota: 2021-08-24 Kategorija: Renginių anonsai
Rugpjūčio 25 d. - fotografijos meno rezidencijos FOCUS pristatymas
Prof. dr. Remigijaus Venckaus nuotr. /

Rugpjūčio 25 d. 18 val.

Rokiškio kultūros centro Didžioji salė

- Fotografijos meno rezidencijos FOCUS pristatymas

- Eksperimentinių fotografijos kūrinių paroda

FOTOGRAFIJOS FRAGMENTAI

Dr. Remigijus Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto VILNIUS TECH profesorius, žinomas ne tik medijų kultūros ir meno tyrinėjimų srityje, bet ir aktyviai kuriantis eksperimentinį fotografijų meną.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos, kurios sukauptos per daugiau nei penkiolika metų. Prof. dr. Remigijaus Venckaus fotografijos kūryba primena ištisą kelionę pačiais keisčiausiais vidinės patirties kraštovaizdžiais. Detaliai suplanuotuose maršrutuose visada centrine kūrybos tema lieka atminties, vietos ir laiko santykis.

Parodos autorius teigia: „Kūryboje gausu potemių, kurias provokuoja gyvenimas, vizualinės kultūros posūkiai, technologijų tobulėjimas, komunikacijos fonas ir nuolatinė savianalizė. Atmintis yra labiausiai susijusi su savianalizės gestu. Esu įsitikinęs, kad tikro menininko kūryba yra pirmiausia nukreipta į jį patį. Tai nuolatinis nuosavų žaizdų draskymas, stebėjimas reakcijų į savąjį aš, dialogas su savo jausmais ir protu, kuris nenutyla net poilsio akimirkomis. […] Vienijant laiką ir erdvę po atminties skraiste, mano kūriniai gali būti traktuojami kaip intuityvūs vietos apmąstymai, laiko slinkties patyrimai, gyvybės ir mirties nuojautos, net prisiminimų fragmentai apie artimus žmones. Esu girdėjęs atsiliepimų, kad žvelgiant į mano fotografijas susidaro įspūdis, jog fotografuoju dienoraštį, bet nerašau teksto. […] Kelių sekundžių žvilgsnis aprėpia daugiau detalių, nei gali perteikti pastraipa, užrašyta popieriuje”.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video