Rugsėjo 22-24 d. – Rokiškio miesto 524-asis gimtadienis „Ir čia aukštaičiai ošia“ (0)

Publikuota: 2023-09-14 Kategorija: Renginių anonsai
Rugsėjo 22-24 d. – Rokiškio miesto 524-asis gimtadienis „Ir čia aukštaičiai ošia“
Organizatorių nuotr. / Rugsėjo 22-24 d. - Rokiškio miesto 524-asis gimtadienis „Ir čia aukštaičiai ošia“

Rugsėjo 22-24 d. Rokiškis minės 524 Gimtadienį „Ir čia aukštaičiai ošia“  – laukia įvairi kultūrinė programa. Skambus šventės pavadinimas jau sulaukė dėmesio ir pagyrimų, o kodinis žodis „ošia“ puikiai tinka įvairiomis prasmėmis – nuo veiklų įvairovės suoš ir linguos L. Šepkos parkas, o šventėje veiklos suras ir maži ir dideli, jaunimas ir jaunos šeimos,  anūkai ir seneliai– tad ošim visi.

Pagrindinę šventės dieną – šeštadienį, nuo 16 val. L. Šepkos parką užpildys erdvės, sąlyginai išsiskirstytos pagal amžių ir interesų grupes. Kino mėgėjai LED ekranuose išvys tris filmus, turizmo alėjoje šeimininkaus Rokiškio turizmo informacijos centras. Erdvėje „Jaunuolynas ošia“ laukia Rokiškio jaunimo centro ir organizacijos „Apvalus stalas“  inicijuotos veiklos ir idėjos atitinkančios jaunimo lūkesčius. Šioje erdvėje – Rokiškio stalo žaidimų klubo pristatymas, susipažinimas su Rokiškio rajono moksleivių taryba, socialinis iššūkis „Ką mąstai“ ir įvairios instaliacijos.

Paunksmėje „Ąžuolai ošia“ nusikelsime į praeitį ir susipažinsime su tradicijomis. Renesanso dvasia atgis kartu su  Anykščių kultūros centro istorinio šokio studijos „Baltoji pavana“ šokiais. Įspūdingų kostiumų spindesys, harmoningas garsų ir dermių skambėjimas, palydimas įstabių to laikmečio kūrėjų eilių – šis kolektyvas visada sukuria įspūdingą atmosferą. Šioje erdvėje ir aštuntus metus skaičiuojanti kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ – Rokiškio krašto folkloro ansambliai kviečia burtis L. Šepkos parke. Šis bendras veiksmas suteiks daug smagių emocijų, judėjimo džiaugsmą, kartu suteiks dar vieną progą pažinti tautos kultūrą, tradicijas.

Pramogų erdvė „Kiemas ošia“ vaikus iš miesto nuo asfalto perkels į kaimo kiemą, kuris bus pilnas gyvybės ir įvairių veiklų. Jau tradicija, kad miesto šventės metu pramogas mažiesiems globoja AB „Rokiškio sūris“, tad ir šiais metais įveikus užduotis lauks šių rėmėjų saldūs prizai. Pirmą kartą miesto šventės metu erdvė mažiesiems būtent šiame parke, o ją rasite šalia jau veikiančios žaidimų aikštelės. Čia sutiksite ir J. Keliuočio bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkes, kurios kvies gaminti knygų skirtukus, seks pasaką, veiks skaityklėlė mažiesiems.

Vakarinę programą nuo 18 val. Sąjūdžio aikštėje prie Rokiškio kultūros centro pradeda cirko programa ‚Žemė mana“. Šiame cirko spektaklyje naudojami tautiniai motyvai susipynę su oro akrobatikos, ekvilibristikos ir žonglierių pasirodymais. Dažniausiai žiūrovas įpratęs matyti klasikinius cirko pasirodymus, o šiame pasirodyme stebėsime teatralizuotą, šiuolaikiškai pateiktą Šakių kultūros centro Cirko mokyklos spektaklį. Ši Šiuolaikinio cirko mokykla Lietuvoje įgauna naują pagreitį ir po daugybės metų darbo tapo profesionalaus meno kalve – priklauso Pasaulio cirko mokyklų aljansui.

 

Miesto šventė Rokiškio krašto seniūnams taps išskirtiniu įvykiu: iškilmingos ceremonijos metu jiems bus įteikti asmeniniai ženklai iš žalvario, tarsi savotiškas šerifo ženklas. Seniūno ženklus Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas įteiks visiems Rokiškio seniūnijų seniūnams. Tai atgaivinta tradicija: 1933 m. šiuos ženklus nešiojo  visi nepriklausomos Lietuvos seniūnai. Ceremonijoje svarbią misiją turės ir Rokiškio baikerių klubas.

Įvairaus amžiaus ir muzikos skonių melomanams suplanuotas vakaro koncertas. Susirinkusius linksmins Lietuvoje viena populiariausių kapela „Sadūnai“.  Kapelos repertuare atliekami aukštaičių krašto senųjų muzikantų, autoriniai, kitų tautų bei regionų kūriniai. Sadūnai daug groja savame krašte, koncertuoja visoje Lietuvoje, Europoje, 2014 metais aplankė Australiją.

 

Scenoje pasirodys grupė „Multiks“. „Įrašinėdami naujas dainas norėjome šiek tiek pabėgti nuo savo ankstesniojo skambesio, siekėme kad visi instrumentai skambėtų tik gyvai“, – sako grupės lyderis ir dainų autorius Paulius Burba.  Ši grupė, kuri gyvai atlieka tiek autorines dainas, tiek visiems pažįstamus šlagerius, apšildys Lietuvos Mega žvaigždę. Rokiškėnai jau kelinti metai balsavimo būdu sprendžia, kas pagrindinis gimtadienio šventės atlikėjas – šiais metais tai – aukštaitis, kaimynas iš Kupiškio, atlikėjas Justinas Jarutis su grupe.

 

Diskotekoje –  DJ BeLeo (Benediktas Jonuška) - didžėjus ir vaikų chirurgas. Per savo karjerą šis DJ grojo įvairiuose vakarėliuose Lietuvoje, tiek už jos ribų. Ne kartą teko pasirodyti festivaliuose, naktiniuose klubuose ir įvairiose netradicinėse erdvėse. Kartu su DJ– Jonas Sikorskis – saksofono virtuozas. Žavus, charizmatiškas muzikantas, šou atlikėjas. Šiems atlikėjams svarbiausia - emocijos, kurią perteikia klausytojams ir kurios grįžta iš publikos!

Šventinėmis dienomis ypatingos dovanos sulauks besidomintys istoriniais faktais, kadangi jiems plačiai duris atvers Rokiškio krašto muziejus – visų parodų ir ekspozicijų lankymas nemokamas.

Kaip įprasta, šventinėmis dienomis šurmuliuos tradicinė mugė, kurioje galėsite įsigyti suvenyrų, įvairių dirbinių ar skanėstų. Šeštadienį mugė nuo 12 val. Sąjūdžio aikštėje prie Rokiškio kultūros centro ir naujoje vietoje – užpildys gatvę tarp Rokiškio kultūros centro ir L. Šepkos parko. Sekmadienį nuo 8 val. mugė šurmuliuos Nepriklausomybės aikštėje.

Čia išvardinta tikrai ne viskas, visą informaciją rasite ČIA.

 

Kviečiame skambiai paminėti Rokiškio gimtadienį, kad kiekvienas galėtume pasakyti – ir aš čia ošiau!

 

Renginį finansuoja Rokiškio rajono savivaldybė

Renginio pagrindinis organizatorius Rokiškio kultūros centras

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video