Angelo Frosio knygos „Karvė išsaugos pasaulį“ pristatyme – pasiūlymai suteikti garbės piliečio statusą (foto) (10)

Publikuota: 2016-10-06 Kategorija: Renginiai
Angelo Frosio knygos „Karvė išsaugos pasaulį“ pristatyme – pasiūlymai suteikti garbės piliečio statusą (foto)
V. Stumbrio nuotr. /

Rugsėjo 29 d. Rokiškio krašto muziejuje vyko neeilinio žmogaus, Angelo Frosio, knygos „Karvė išsaugos pasaulį“ pristatymas. Į renginį atvyko daug garbingų svečių pasveikinti A. Frosio su knygos, kuri yra išversta į lietuvių kalbą ir su ja jau gali susipažinti Lietuvos skaitytojai, išleidimu ir pristatymu bei pagerbti didį menininką – italų pionierių Lietuvoje.

Angelo Frosio „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ dienų ambasadorius

Rokiškio kraštui itin nusipelniusį A. Frosio sveikino po daugelio kvietimų pagaliau į Rokiškio miestą atvykusį Italijos ambasadorių Lietuvoje Stefano Taliani De Marchio Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, Rokiškio rajono savivaldybės kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, AB „Rokiškio sūris“ vadovybės atstovas Jonas Kazanavičius. Įvertinę Angelo Frosio gerus darbus, kuriuos jis pirmasis pradėjo daryti: labdaros teikimą, italų kalbos kursų organizavimą, dovanas, kumetyno, klojimo ir kitų pastatų remonto rėmimą prie Rokiškio krašto muziejaus ir kitus, svečiai siūlė teikti jo kandidatūrą Rokiškio garbės piliečio titului gauti. „Nėra labiau nusipelniusio užsienio šalies piliečio Rokiškio miestui“, - kalbėjo P. Blaževičius, kuris įteikė marškinėlius su užrašu „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ ir paskelbė A. Frosio šių kultūros dienų ambasadoriumi. Jam antrino ir meras A. Vagonis: „A. Frosio buvo atsiųstas tarsi angelas Rokiškio miestui ir tikiuosi šis bendravimas tęsis ir toliau“.

Lietuviško sūrio tarptautinis pripažinimas – taip pat Angelo Frosio nuopelnas

A.Frosio turi dosnią ir kilnią širdį bei kūrybingą sielą. Jį galima vadinti menininku visomis prasmėmis – naudodamas originalias technikas, jas transformuoja į meno kūrinius. Menas nėra vien tik piešti, drožti ir rašyti – menas taipogi yra pozityviai savo talentus ir gebėjimus „daryti pačiam“ - perduoti kitiems. Tapantis paveikslus, rašantis, eiliuojantis italas sūrio gamybą taip pat vertina kaip meną. Technologas A. Frosio sūrio gamybos paslaptis perduoda ir Rokiškyje įsikūrusioje bene didžiausioje sūrių gamykloje visose Baltijos šalyse AB „Rokiškio sūris“. Pasak Jono Kazanavičiaus, tai A. Frosio padėjo atverti kelius į tarptautines rinkas. Reikėjo pagaminti sūrį, kuris būtų tinkamas parduoti Amerikos rinkai. „Man gaminti sūrį, tarsi diriguoti orkestrui. Aš kuriu simfoniją“, - pristatydamas knygą kalbėjo A. Frosio, kurio paties kelias į sūrio gamybą nebuvo lengvas. 

 

Vertimo biuras Greitas vertimas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video