Apie laisvę jautriai... arba kaip Laisvės gynėjų dieną sutiko senelių namų gyventojai (0)

Publikuota: 2022-01-13 Kategorija: Renginiai
Apie laisvę jautriai... arba kaip Laisvės gynėjų dieną sutiko senelių namų gyventojai
Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato senelių namų nuotr. / Laisvės gynėjų dienai skirta ekspozicija seneliams yra labai svarbi.

Laisvės gynėjų dieną minėjo daugelis šalies ir rajono įstaigų, institucijų. Ypač jautriai ji sutikta Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato senelių namuose. Kaip pasakojo šių namų direktorė Lina Jasinevičienė, seneliai jau nuo ankstaus ryto domėjosi kineziterapeutės-užimtumo specialistės šiai dienai parengta specialia ekspozicija. „Kol kas dėl omicron grėsmės vengiame didesnių susibūrimų, todėl šiai dienai buvo parengta ekspozicija, kad kiekvienas galėtų ją apžiūrėti, prisiminti svarbias akimirkas“, – sakė pašnekovė.

Apie tai, kad šios datos labai svarbios seneliams, rodo juos globojančių specialistų patirtis. „Kai dar nebuvo covid epidemijos, mes su seneliais šia proga žiūrėjome filmą, kuriame buvo pasakojama apie Sausio 13-osios įvykius, pasisakė apie laisvę žinomi žmonės. Ilgai diskutavome: seneliai svarstė, kad didžioji dalis jų gyvenimo praėjo sovietinėje okupacijoje. Kai kurie prasitarė, kad sovietmečiu niekas negalvojo, kad senelių namuose gali būti sukurta ori senatvė. Todėl ir svarstė, kaip būtų susiklostę jų likimai, jei Lietuvai nebūtų pavykę iškovoti laisvės. Jiems ši diena ypatinga: jau nuo ryto klausoma radijo transliacijų iš šventinių renginių, seneliai dalinasi prisiminimais, diskutuoja. Deja, negalime susiburti taip, kaip anksčiau: nors visi seneliai skiepyti nuo covid-19, tačiau dėl omicron atmainos grėsmės privengiame rinktis daugiau žmonių“, – pasakojo L. Jasinevičienė.


Ji pabrėžė, kad nors daugelis senelių išgyveno ir okupaciją, ir ekonominį perversmą iš planinės į rinkos ekonomiką, gerokai pakeitusį jų gyvenimą, jie džiaugiasi ir didžiuojasi laisve, kartu rodydami pavyzdį ir jaunesniajai kartai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video