Choreografijos pedagogė „šokdina“ ne tik vaikus, bet ir tėvelius... (foto) (0)

Publikuota: 2023-03-11 Kategorija: Renginiai
Choreografijos pedagogė „šokdina“ ne tik vaikus, bet ir tėvelius... (foto)
Miglė Dambrauskaitė / Kovo 31 d. Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus antrokai scenoje pasirodys su savo tėveliais.

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus auklėtiniai nenustoja stebinti. Atrodo, jau tiek daug pastatyta ir padaryta, tačiau kiekvienas jų pasirodymas – kažkas unikalaus. Kovo 31 d. Snieguolės Skardžiuvienės mažieji auklėtiniai kviečia pamatyti dar vieną pasaką, kurioje – ne tik vaikai, bet ir su jais šokantys tėveliai.

Netikėtai

Šokių pedagogė S. Skardžiuvienė priminė, jog praėjusiais metais jos pirmokai scenoje pasirodė tik su mamomis. Vieną šokį pagal vaikų grupės „Džimba“ dainą „Lietuva“ sušokęs kolektyvas savo pasirodymu liko labai patenkintas, tad šiemet „užaugo“ iki 25 min. trukmės spektaklio „Coliukė“.

„Pernai šoko tik mamos. Po pasirodymo patys vaikai juokavo, o gal nejuokavo, kad reikia įtraukti daugiau: ne tik mamas, bet ir tėčius, gal net močiutes. Aš tą mintį „pagavau“. Ir štai – kovo 31 d. scenoje suksis 29 antrokai ir 16 jų tėvelių. Labiausiai mane džiugina tai, kad nei vieno tėčio nereikėjo įkalbinėti. Paskambinau, paklausiau, ir iš karto gavau teigiama atsakymą! Jie be galo myli savo vaikus. Pavyzdžiui, varlių šeimą vaidins šeima. Tėvai – nuostabūs!“, – suaugusiųjų entuziazmu džiaugėsi S. Skardžiuvienė.

Anot jos, kokį spektaklį statyti kolektyvas rinkosi iš kelių variantų. Svarbiausiu kriterijumi buvo didelis personažų skaičius: „Galvojom statyti „Snieguolė ir septyni nykštukais“. Bet... pasakoje pritrūkom personažų šokėjams. Kitas dalykas – „Coliukei“ turime patys pasidarę fonogramą. Mūsų akompaniatoriai: Virginija Pipinienė, Algis Bagdonas ir Lilija Savickienė „įgrojo“ muziką, o Nijolė Čirūnienė įskaitė tekstą (atliko pasakotojo vaidmenį). Galiu pasakyti, kad tai buvo tikrai nelengvas darbas.“

Ko bijo tėveliai?

Kurmį scenoje įkūnysianti Valda Bugailiškienė juokėsi, kad ir mamos nori gauti choreografijos mokyklos baigimo diplomą, todėl taip entuziastingai ir priima S. Skardžiuvienės kvietimą šokti su savo vaikais.

Į klausimą „Ar nepavargsta, ne nepamiršta?“, repeticijoje buvę tėveliai vienbalsiu atsakė – ne, tai tikras atsipalaidavimas. O ir vaikai atsakingai žiūri bei primena: „Mama, šiandien repeticija.“

Būsimieji artistai sakė visai nesijaudinantys, bent jau kol kas, o jei pasirodymo metu ir suklystų – nieko tokio – svarbiausia yra nesutrikti ir nesustoti. Juk žiūrovai nežino: o gal taip turi būti.

Visgi, yra vienas dalykas, kurio tėvai bijo! Varliukų tėčiu scenoje virsiantis Zigmas Motuzas juokėsi, kad „baisiausia“, jei žiūrovai prašys pakartoti! Nes tai, ką kovo 31 d. išvys – nepakartojama.

S. Skardžiuvienė pripažino, kad suvaldyti tokią masę didelių ir mažų šokėjų yra sudėtinga: „Kai repetuojam atskiras scenas, kol vieni sėdi, kiti – dūksta. Nes, na, tėvelius irgi reikia „padūkenti“. Iš visų 16-os šokančių suaugusiųjų, tik viena mama, Justina Daščioraitė, yra baigusi choreografijos mokyklą. Visi kiti – savarankiškai vienur ar kitur šiek tiek šokę.“

Tačiau baigdama pokalbį pripažino, kad tokie „šeimyniniai“ šokiai – labai smagūs, todėl galvoja kasmet su tėveliais nors minimaliai kažką panašaus padaryti.

 

Kovo 31 d., 18 val., Rokiškio Kultūros centro didžiojoje salėje žiūrovų laukia smagus antrokų ir jų tėvelių šokio spektaklis „Coliukė“, kurį, kaip tikras žvaigždes, „apšildys“ liaudiškų šokių ansamblis „Nemunėlis“.

Tėveliai ir vaikai laukia palaikymo komandų!

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video