Karlsono svajonių gimtadienis: su Kovo 11-aja! (foto) (0)

Publikuota: 2023-03-11 Kategorija: Renginiai
Karlsono svajonių gimtadienis: su Kovo 11-aja! (foto)
Miglė Dambrauskaitė / Karlsono svajonių gimtadienis: 10 skirtingų tortų, skirtų būtent Kovo 11-ajai:

Kovo 10 d. Bajorų kaimo bendruomenė pakvietė į ataskaitinį susirinkimą, kurio pabaigoje šventė, tikriausiai, patį saldžiausią Lietuvos gimtadienį. „Gimtadienio tortas Lietuvai“ – ant stalo „sutupdė“ net 10 skirtingų, spalvingų, saldžių ir smagių, bendruomenės narių keptų tortų.

Saldumas „veža“

Karlsono svajonių gimtadienis – taip susitikimą pačioje pradžioje įvardijo susirinkusieji. 10 skirtingų tortų, skirtų būtent Kovo 11-ajai: papuoštų Lietuvos vėliavomis, šalies kontūrais ir daugiausia – trispalvės spalvomis.

Bendruomenės atstovė Nadiežda Ivanova priminė, kad kažkada bendruomenė Kovo 11-ąją įprasmino keksiukų piramide ir už tokį originalų šventės minėjimą net buvo apdovanoti tuometinės Prezidentės Dalios Grybauskaitės – jiems įteikta Lietuvos vėliava. Įsivyravus COVID pandemijai, susirinkimai ir švenčių minėjimai buvo sustabdyti, tad šiemet, po ilgesnio laiko, bendruomenė vėl nusprendė padaryti itin saldžią gimtadienio šventę.

Visi tortai – naminiai, visi – itin gardūs, sotūs ir... saldūs. Ir visi buvo apdovanoti! Komisija žiūrėjo, ragavo ir vertino:

Sonata Čiūrienė, paruošusi želė tortą, buvo apdovanota už šmaikščiausią tortą. Šį įvertinimą lėmė tai, kad Nijolė Čirūnienė pagalvojo, jog geltonos želė torto viršus yra... dangtis... ir jį pabaksnojo pieštuku.  

Lukštų kaimo bendruomenės atstovės tortas išrinktas spalvingiausiu.

Bajorų kaimo bendruomenės pirmininkės Ingos Belovienės – nostalgiškiausiu.

Nadieždos ir Sergėjaus Ivanovų – mieliausiu.

Ingridos Kūjelės – tautiškiausiu, nes tortas ne tik buvo papuoštas itin tautiškai, bet ir keptas su... alumi.

Marinos Oljaniuk – iš karto buvo pripažintas originaliausiu. Ukrainietė konditerė pagamino tortą-lėlę, ir papuošė jį Lietuvišku tautiniu kostiumu. Pristatydama savo kepinį moteris sakė, jog tokį sprendimą pasirinko dėl to, kad atvykusi į Lietuvą pamatė būtent šį kostiumą.

Onutės Saulienės tortas „Napoleonas“ – didžiausias iš visų buvusių.

Audrė Kujelienė, komisijos manymu, pagamino gaiviausią tortą.

Vytauto Bruzgaus paukštienos vyniotinis buvo paskelbtas sočiausiu tortu.

O Nemiros Statulevičienės sumuštinių piramidė – ilgiausiai brandintu tortu. Moteris juokėsi, kad šį tortą ruošė beveik tris savaites: galvojo, pirko produktus, gamino.

Tai buvo itin šiltas, juoko ir gerų emocijų kupinas vakaras, kurio pabaigoje ne tik komisijos, bet susirinkusios bendruomenės akys (ir mintys) sukosi į ... silkių želatinoje tortą...  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video