Karo pabėgėliai iš Ukrainos sukviesti į susitikimą (foto) (0)

Publikuota: 2022-03-30 Kategorija: Renginiai
Karo pabėgėliai iš Ukrainos sukviesti į susitikimą (foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Į svečius iš Ukrainos kreiptasi, kad jie jaustųsi čia laukiami

Kovo 28 d. Rokiškio rajono savivaldybė į mūsų kraštą atvykusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos surengė susitikimą su įvairių įstaigų bei organizacijų atstovais, kurie gali suteikti jiems informacijos bei konkrečią pagalbą. Renginį organizavo savivaldybės mero patarėja Vita Mykolaitienė. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos salė buvo beveik pilna. Tiesa, į ją susirinko ne tik maždaug 20 ar šiek tiek daugiau nuo karo pabėgusių ukrainiečių, bet ir savivaldybės vadovai, įvairių įstaigų atstovai, kuriems tai buvo gera proga prisiminti rusų kalbos žinias, kurias jau daugelis pamiršo.

Susitikimą pradėjo Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė. Renginio tikslas – suteikti rajone apsigyvenusiems kitakalbiams žmonėms informaciją, kur kreiptis, norint gauti socialines išmokas, medicininę pagalbą, vietas vaikų darželiuose bei mokyklose, kur pramogauti, gauti informacijos ir netgi kaip pasirūpinti savo augintiniais.

Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas išsakė palaikymo žodžius sunkų laikotarpį išgyvenantiems ir nuo karo pabėgusiems žmonėms. Apie galimybę pasirūpinti atvykusiais į mū9sų kraštą vaikais (o jų salėje buvo ne vienas) papasakojo Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, vyriausioji specialistė Jolita Geidanienė. Pastebėta, kad dalis atvykusių iš Ukrainos vaikų mokosi nuotoliniu būdu, tačiau pasiūlyta galimybė suteikti jiems kompiuterius, kitas mokymosi priemones. Taip pat siūloma šiems vaikams Rokiškio rajone užsiimti užklasine veikla - pateikta informacija, kokie nemokami būreliai bei kitokie užsiėmimai siūlomi. Rokiškio rajone šiuo metu yra atvykę 7 ikimokyklinio amžiaus vaikai, jie turi galimybę lenkyti vaikų darželius.

Nors ir nekalbantiems lietuviškai, ukrainiečiams yra galimybė nemokamai lankytis Rokiškio krašto muziejuje, baseine, turizmo informacijos centre, galbūt ir žiūrėti spektaklius Rokiškio kultūros centre. Žadamas renginys rusų kalba gegužės mėnesį. atkreiptas dėmesys į tai, kad Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka, Rokiškio krato muziejus informaciją internete skelbia ir ukrainietiškai. Informuota apie galimybę bibliotekoje nemokamai naudotis kompiuteriu, internetu, žaisti interaktyvius žaidimus.

Kaip gauti socialinę paramą, pasakojo Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir  sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė, vyriausiosios specialistės Vita Kilienė ir Regina Mikulėnienė. Apie užsiregistravimo sąlygas bei įsidarbinimo galimybes papasakojo Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Rokiškio skyriaus vedėja Dalia Starkuvienė.

Apie tai, kad parduotuvėse galima įsigyti ir pasibaigusio galiojimo produktų, kaip juos atpažinti ir kur kreiptis įsigijus nekokybiškus maisto produktus, paaiškino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius vedėjas- valstybinis veterinarijos inspektorius Laimutis Ragaišis. Kadangi salėje buvo Rokiškio rajono svečių iš Ukrainos, kurie čia atvyko kartu su augintiniais, kalbėta ir apie rūpestį jais. Pasirodo, karo pabėgėliams yra galimybė gauti nemokamas veterinarijos gydytojo paslaugas. Ukrainiečiai su augintiniais gali kreiptis į P. Šeškaus veterinarinę tarnybą.

Su įvairiomis problemomis kreiptis kvietė, pagalbą siūlė ir Lietuvos Raudojo Kryžiaus draugijos atstovė Rokiškio rajone Jurgita Erslovienė.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video