„Klaustukų istorijos“ bibliotekoje (0)

Publikuota: 2024-01-25 Kategorija: Renginiai
„Klaustukų istorijos“ bibliotekoje
VB nuotr. / Klaustukų istorijų pristatymas vaikams

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius jau antrą kartą tampa kultūros darbuotojos Irenos Matelienės projektų partneriu. 2022 m. projektu „Mielas naujokas“ buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų įtraukųjį ugdymą, o naujo „Klaustukų istorijų“ projekto tikslas – kalbėtis su vaikais apie skaudinantį elgesį: atstūmimą, patyčias, ksenofobiją ir kitus. Šia tema rokiškietė I. Matelienė sukūrė šešias trumpas, įtraukiančias istorijas, kuriose pagrindiniai personažai susiduria su įvairiais gyvenimiškais sunkumais, problemomis, situacijomis. Šių istorijų pagalba taip pat siekiama atkreipti dėmesį į socialines problemas ir mokyti vaikus jas atpažinti kasdieniame gyvenime. 

Istorijoms įtaigiai perteikti pasitelkiamos „IN and Co“ kūrėjų siūtos lėlės. Lėlės vaikams padeda įsijausti į pasakojimą, įtraukia į pokalbį. Pasakojimus ir brėžinius, reikalingus pasigaminti personažų lėles galima rasti interneto svetainėje http://klaustukuistorijos.lt.

Vaikų ir jaunimo skyriaus skaitytojai turėjo progą susipažinti su projekto „Klaustukų istorijos“ pasakojimais, personažais ir jų autore Irena Mateliene. Literatūros valandėlėje „Gauti, duoti, niekada nepasiduoti“ viešnia pristatydama projektą ir vykusias veiklas, pasidžiaugė, kad Rokiškio jaunimo centro Dailės mokyklos mokiniai sutiko nupiešti pagrindinius istorijų personažus. Po piešinių atrankos, sekė pirštininių ir pirštukinių lėlių siuvimas. Dabar bibliotekoje vyksta šių kūrybinių darbų paroda.

 

Renginio dalyviai, Juozo Tūbelio progimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai, įdėmiai išklausę istorijos „Lokiukas Gabrielius“, uždavė jiems rūpimų klausimų apie atkaklumą įveikiant kliūtis, aplinkinių nenorą, o gal negalėjimą dalintis savo ištekliais, apie neįprastas idėjas ir tai, kad jos nebūtinai patiks visiems, tačiau verta ieškoti tų, kurie palaikys ir padės.

Vėliau autorė vaikus įtraukė į naujo pasakojimo kūrimo procesą, kurio metu iš anksto paruoštų klausimų pagalba buvo sukurta istorija apie šuniuką bailiuką. Kūrybos ir vaizduotės nestokojantys vaikai mielai ėmėsi šios užduoties. Atsakinėdami į klausimus, vaikai išsiaiškino, ko šuniukas bijo ir pasiūlė keletą sprendimo būdų, kaip tą baimę įveikti.

Projektas „Klaustukų istorijos“ skirtas sužadinti vaikų smalsumą ir žingeidumą, nebijoti klausti apie jiems nežinomus socialinius reiškinius, nesuprantamus dalykus. Juk ne veltui sakoma „kad galėtum klausti, reikia norėti žinoti“.

Projektas parengtas konsultuojantis su JAV ambasada Vilniuje. Projektas įgyvendinamas gavus JAV Valstybės departamento apdovanojimą (IVLP Impact Award). Projektą koordinuoja Meridian tarptautinis centras Vašingtone (Meridian International Center).

 

Vyresn. bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video