Lietuvos Raudonasis Kryžius surengė senjorams „Pasimatymą kine“ (0)

Publikuota: 2022-10-01 Kategorija: Renginiai
Lietuvos Raudonasis Kryžius surengė senjorams „Pasimatymą kine“
Rokiškio Sirena nuotr. / Filmą susidomėję žiūrėjo tiek pakviesti į susitikimą senjorai, tiek Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorės.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Rokiškio skyrius rugsėjo 29 d. senjorams surengė „Pasimatymą kine“ Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje. Kodėl būtent senjorams? Dėl to, kad artėja Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, minima spalio 1 d., o tuo pačiu norint paraginti tuos mūsų vyresniuosius, kurie pasiilgsta paprasto žmogiško bendravimo, dalyvauti „Šiltų apsilankymų“ programoje.

Paragino draugauti

Pradedant dokumentinio Giedrės Žičkytės filmo „Šuolis“ peržiūrą, į susirinkusius senjorus kreipėsi Lietuvos Raudonojo kryžiaus Rokiškio skyriaus vadovė Jurgita Erslovienė. Ji  paragino filmo pažiūrėti atvykusius senjorus prisijungti prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programos ir susipažinti su savanoriais, pasirengusiais tapti jų draugais bei pagalbininkais, mažinant vienišumo jausmą. Nuskambėjo kvietimas pasidalinti žinia apie šią programą su kitais, vienišais ir bendravimo pasiilgusiais senjorais.

Šilta aplinka

Susirinkusiųjų būrys nebuvo gausus. Buvo senjorių, atvykusių pažiūrėti filmo net iš Obelių, tačiau buvo ir tokių, kurios, paskambinus po renginio, atsakė pabijoję subjurusio oro, prastai pasijutę ir pasirinkę buvimą namie. Buvo ir ne senjorų, susidomėjusių galimybe pamatyti šį daug apdovanojimų pelniusį filmą. Čia pat buvo galimybė susipažinti  su aktyviomis „Šiltų apsilankymų“ programos savanorėmis bei su mokymus išklausiusia, tačiau dar neįsiliejusia į  Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklas savanore Ieva. Atvykusieji buvo pakviesti pasivaišinti arbata ar kava, sausainukais arba išgerti kad ir paprasčiausio vandens. Juk laukė netrumpa filmo peržiūra – jo trukmė yra beveik pusantros valandos.

Išskirtinė istorija

Filmas „Šuolis“ kino teatruose neberodomas. Šis 2020 metais lietuvių režisierės Giedrės Žičkytės sukurtas dokumentinis filmas pasakoja apie drąsų tais laikais žmogaus poelgį – 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio žvejybos laivo „Sovetskaja Litva“ į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Deja, jis buvo grąžintas atgal ir už „tėvynės išdavystę“ įkalintas Sibire. Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo – dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Filme parodoma, kaip po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės, vėl sugrįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą – dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Filme naudota archyvinė medžiaga, kalbinti su šia istorija susiję žmonės.

Sukėlė įvairias emocijas

Filmas daugeliui pasirodė liūdnas. Buvo ir salę palikusių su ašaromis. Įsigyventa į sudėtingą filmo herojaus likimą, kuris su kitų pagalba kovą už laisvę laimėjo ir tapo JAV piliečiu. Ten atvyko ir visi jo artimieji. Buvo ir tokių, kurie sakė, kad šis filmas – apie tai, kad pasaulyje yra daug gerų žmonių, neabejingų netgi nepažįstamo žmogaus bėdai, jo siekiams bei svajonėms. Į tai viena senjorė atrėmė, kad aplinkui mus vis dar daug blogų ketinimų turinčių asmenų. Nusprendėme, kad vis tik labiau verta žmonėse ieškoti gėrio ir ieškoti žmonių, kurie tuo gėriu nori dalintis. Jų tikrai yra, tik reikia mokėti ieškoti!

Sugrįžo į Lietuvą

Pasidomėjus filmo herojaus likimu dabar, paaiškėjo, kad Simui Kudirkai vis tik Lietuva brandžiame amžiuje tapo artimesnė – pasikeitus laikams, sovietmečiui būdingam nepritekliui, jis sugrįžo į gimtąją Suvalkiją ir prieš metus, būdamas virš 90-ies metų amžiaus, dar gyveno Pilviškių miestelyje Vilkaviškio rajone. Deja, niekur nedingo prisiminimai iš sovietinio kalėjimo, kaltinimų, netgi smurto bei gyvenimo Sibire sudėtingomis sąlygomis.

Filmo peržiūroje dalyvavę senjorai neišleisti be dovanų – lankstinukų apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veiklas bei sveikatai naudingo šaltalankių aliejaus – imunitetą stiprinančio maisto papildo. Dokumentinio filmo „Šuolis“ peržiūrą Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Rokiškio skyrius surengė ir Skemų socialinės globos namų senjorams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video