Rokiškio krašto muziejuje atidaryta paroda „Raimondas Gailiūnas Rokiškio dvare” (foto) (0)

Publikuota: 2022-05-23 Kategorija: Renginiai
Rokiškio krašto muziejuje atidaryta paroda „Raimondas Gailiūnas Rokiškio dvare” (foto)
Luko Barbier nuotr. / Rokiškio krašto muziejuje atidaryta paroda „Raimondas Gailiūnas Rokiškio dvare”

Rokiškio krašto muziejuje gegužės 20 d. atidaryta paroda „Raimondas Gailiūnas Rokiškio dvare”.
 
Paroda parengta bendradarbiaujant su galerija iš Vilniaus Contout Art Gallery. Neabejotinai ši paroda – vienas iš tų renginių, kuriuos ilgai ir maloniai prisiminsime.
 
Prisiminsime, nes tai – puikaus menininko Raimondo Gailiūno paroda. Taip pat ir dėl to, kad ne taip dažnai pavyksta įgyvendinti tokius grandiozinius bendradarbiavimo projektus tarp kelių, gan skirtingus veiklos modelius vystančių, institucijų – šiuolaikiniams menininkams atstovaujančios meno galerijos ir istorinį-kultūrinį paveldą saugančio muziejaus. Šiuo atveju – dvaro muziejaus, kuriame be kita ko eksponuojami čia gyvenusių dvarininkų daiktai – drabužiai, trofėjai, baldai. Muziejaus, su kuriuo R. Gailiūną sieja itin tamprūs ryšiai – menininkas dirba ir gyvena Rokiškyje nuo vaikystės, o muziejų restauruojant, jam buvo suteikta galimybė vienoje iš salių įsirengti laikiną studiją.
 
Parodos architektei Ievai Cicėnaitei padedant, ryškiaspalviai R. Gialiūno kūriniai švelniai nugulė ant dvaro menių sienų, sukurdami dialogą su čia esančiais muziejaus eksponatais. Salėje, kurioje menininkas turėjo laikiną studiją, kabančius dvarininkų portretus šiandien kalbina paties menininko jaunystės nuotrauka, įkomponuota kūrinyje „Kažkuris iš mūsų“, 1998. R. Gailiūno paveikslų personažai tarsi praskleidžia dvaro užkulisius šiandieniniam dvaro lankytojui, o seniesiems dvaro gyventojams naktimis rodo šių dienų gyvenimo grimasas. Šmaikščiai, bet labiau su rūpesčiu nei priekaištu, menininkas reflektuoja šiandieninį gyvenimą.
 
Kviečiame aplankyti parodą iki rugpjūčio 14 dienos.
 
Parodos grafinį dizainą kūrė Laura Grigaliunaitė.
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė.
Parodos atidarymo akimirkas įamžino Lukas Barbier.
Parodą pristatyti padėjo Dr. Vidas Poškus.
 
Rokiškio krašto muziejus (Tyzenhauzų g. 5, Rokiškis) darbo laikas II–VII 10.00–18.00
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video