Rokiškio krašto pilietinio jaunimo išvyka į minėjimo renginius Vilniuje (foto) (0)

Publikuota: 2022-06-16 Kategorija: Renginiai
Rokiškio krašto pilietinio jaunimo išvyka į minėjimo renginius Vilniuje (foto)
Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose nuotr. / Rokiškio krašto pilietinio jaunimo išvyka į minėjimo renginius Vilniuje

Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų paminėjimo renginyje, vykusiame birželio 14 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės - Nielsen kvietimu.
 
Dalyvavo Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai, Juodupės gimnazijos moksleiviai su mokytoja Loreta Michailoviene ir Rokiškio Jurgio Kairio vardo skautų draugovės jaunimas su vadove Eleonora Baršiene.
 
Rokiškio krašto jaunimas aktyviai dalyvauja pilietinėje veikloje, prisideda prie muziejininkų iniciatyvų, todėl nuoširdžiai džiaugiamės galimybe būti kartu su bendraminčiais.
 
Karo Ukrainoje akivaizdoje, Nepriklausomos Lietuvos okupacija 1940 metų birželio 15 dieną, sovietinis teroras ir 1940 metų birželio 14 dieną įvykę trėmimai tapo kaip niekada aktuali ir svarbi tragiškos istorijos pamoka dabarties kartai. Tai savo pasisakymuose akcentavo visi kalbėjusieji.
 
Pasibaigus renginiui, kartu stebėjo iškilmingą Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją Nepriklausomybės aikštėje, dalyvavo Pagarbos eisenoje Gedimino prospektu iki Aukų gatvės, kur šalia paminklų politiniams kaliniams it tremtiniams vyko istorinės atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.
 
Iškilmingo minėjimo meninė programa, prasmingi ir jautrūs amžininkų, jaunosios kartos istorikų, literatūros tyrėjų pasisakymai, Valstybės vėliavos pagerbimo ceremonijos stebėjimas, kartu su Valstybės vadovais dalyvavimas eisenoje, išliks motyvuotų ir pilietiškų jaunų žmonių atmintyje, kaip prasmingos veiklos ir bendrystės akcentas.
 
Nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems ir kartu organizavusiems Rokiškio krašto pilietinio jaunimo išvyką į minėjimo renginius Vilniuje, skirtus Gedulo ir vilties bei Okupacijų ir genocido dienoms atminti.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video