Rokiškyje – pasieniečių sąskrydis (foto) (1)

Publikuota: 2021-09-20 Kategorija: Renginiai
Rokiškyje – pasieniečių sąskrydis (foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Vienas iš gausių Pasieniečių klubo bičiulių ir sveikintojų – Tarptautinės policijos asociacijos Rokiškio skyriaus vadovas Ričardas Stanys.

Rugsėjo 11-ąją Rokiškyje šurmuliavo smagus Pasieniečio klubo sąskrydis. Klubas vienija per 300 Valstybės sienos apsaugos tarnybos esamų ir buvusių pareigūnų, tarp jų – septynis generolus. Gausios pasieniečių pajėgos, atvykusios į Rokiškį, džiaugėsi bendravimu, prisiminė ilgametę tarnybos istoriją, aptarė šiandienos aktualijas.

Rokiškyje Pasieniečių klubo šventė turėjo šurmuliuoti pernai, kaip tik per Rokiškio miesto gimtadienį. Tačiau blogėjant covid-19 situacijai, ją tąkart teko atidėti ir laukti geresnių laikų. Tačiau idėja nebuvo užmiršta. Rokiškis svetingai pasitiko buvusius ir esamus valstybinės sienos apsaugos pareigūnus. Pasiilgę bendravimo jie į Rokiškį rinkosi gausiai. Atvyko iš visos Lietuvos: ne tik iš kaimyninių Aukštaitijos, bet ir iš atokių Žemaitijos, Dzūkijos rajonų. Susirinko tiek svečių, kad jie vargiai tilpo erdvioje muziejaus menėje. Nepasididžiavo atvykti ir vienas iš septynių klubo veikloje dalyvaujančių generolų – Saulius Stripeika.


Ir nenusivylė. Jiems mūsiškiai ilgamečiai Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai parengė įdomią ir turiningą programą. Juolab, kad Pasieniečių klubo žmonės – nuolatiniai mūsų rajono svečiai.
Pirmiausia – iškilmingoji sąskrydžio dalis Krašto muziejaus menėje. Pasieniečių klubo vadovas Valentinas Novikovas įteikė apdovanojimą klubo nariui Viliui Daniui.


Buvo pagerbti ir klubo bičiuliai. Į sąskrydį pasveikinti esamų ir buvusių pareigūnų atvyko rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Jis dėkojo pasieniečiams už jų labai sunkų ir svarbų darbą tėvynės ir jos žmonių labui.
Pasieniečius sveikino ir Tarptautinės policijos asociacijos Rokiškio skyriaus vadovas Ričardas Stanys.


Pasieniečiai pagerbė ir savo bičiulius, su kuriais nuveikta daug svarbių darbų: klubo atminimo ženklais apdovanoti rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Zabiela, 506-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas. Padėkota ir Krašto muziejui, ir „Rokiškio Sirenos“ komandos žmonėms.


Po šventinės dalies Pasieniečių klubo nariai skubėjo dalyvauti Krašto muziejaus edukacijose ir ekskursijose. Po jų – smagus susibėgimas prie lauko virtuvėlės pasivaišinti garuojančia koše.


O toliau Pasieniečių klubo nariai skubėjo sėsti į autobusus ir keliauti aplankyti Ilzenbergo. Vienas susitikimo organizatorių – aktyvus klubo narys Vygantas Pauliukas – prasitarė, kad viešnagė jame suplanuota ne tik dėl to, kad šiame krašte yra daug ką įdomaus pamatyti. Rokiškėnai pasieniečiai prisimena, kad būtent Ilzenbergo dvaro teritorijoje, ežero saloje buvo įkastas pirmasis mūsų rajone valstybinę Lietuvos-Latvijos sieną žymintis pasienio stulpas.


O pasieniečių klubo nariams skalsu kalbos: apie nūdienos aktualijas, apie tai, kad tarnybą baigę pareigūnai vėl kviečiami bent laikinai grįžti į tarnybą. Smagu pasidalinti prisiminimais, kaip kūrėsi ir veikė pirmosios pasienio užkardos, pamatyti bičiulius.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video