Rugsėjo 1-oji Rokiškyje (foto + video) (14)

Publikuota: 2021-09-01 Kategorija: Renginiai
Rugsėjo 1-oji Rokiškyje (foto + video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rugsėjo 1-oji Rokiškyje

Rugsėjo pirmoji šiemet kitokia, nei pernai. Ir patys moksleiviai, ir pedagogai, ir jiems sėkmės palinkėti atėję politikai viliasi vieno – kad bus apsieita be nuotolinio mokymo. Rugsėjo 1-oji šventiška: pirmokų ir abiturientų jaudulys, moksleivių rankose žydintys kardeliai ir jurginai. Tačiau net ir gražiausios šventės jau nepajėgios užmaskuoti tai, kas akivaizdu: moksleivių skaičius drastiškai mažėja.

Jei šiemet Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija išleido beveik 120 abiturientų. O Rugsėjo 1-ąją gimnazijos duris pravėrė tik 115 dvyliktokų. Tiesa, galbūt jų gretos keliais išaugs: šiomis dienomis moksleiviai vis dar teikė prašymus mokytis gimnazijoje.

Įdomu, kad gimnazijos moksleivių gretas papildė ir Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro auklėtiniai: pavasarį rajono tarybos sprendimu buvo prie Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos prijungtas šis centras.

Gimnazijos direktorė Diana Guzienė kalba atvirai: jei būtų vaikomasi kiekybės, o ne kokybės, moksleivių skaičiai galbūt būtų didesni. Tik ar to reikia? „Taikome praktiką jau nuo devintosios klasės kelti aukštus reikalavimus moksleiviams. Jei mokinys negali, ar nenori įsisavinti gimnazijos kurso, spėti su mokymosi tempu, tai jis gali rinktis kitą mokymosi įstaigą“, – sakė direktorė ir pridūrė, kad geriau būti sėkmingu moksleiviu profesinėje mokykloje ar Suaugusiųjų ir jaunimo mokymosi centre, nei vilktis klasės uodegoje gimnazijoje. Griežtesnis žvilgsnis į moksleivių pastangas ir įdirbį duoda puikių rezultatų: gimnazijos abiturientų žinių vidurkis jau lenkia visos šalies vidurkį. Tačiau, kaip sako direktorė, ne dėl vidurkių mokomasi: svarbu, kad jaunieji rokiškėnai turėtų puikius pagrindus, leisiančius sėkmingai pretenduoti į norimas studijas, sėkmingai studijuoti. Gimnazijoje rugsėjo pabaigoje laukia ypač džiugios žinios: atvers duris modernios laboratorijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto klasė. Tai leis mūsiškiams moksleiviams efektyviau mokytis.

O praeiviams, kurie liūdnai atsiduso stebėdami Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų abiturientų eiseną, kad beliko tik viena klasė, direktorė sako: „Tai, kad pamatėte vieną klasę, nieko nereiškia. Mūsų moksleiviai dalinami srautais ir mokomi abiejuose padaliniuose“.

Šventė trumpa, bet linksma: pasveikinti į gimnaziją atėję devintokai, jų auklėtojoms įteikti saldainių stiklainiukai, pavadinti „Vitaminas A“, „B“, „C“, „D“, „E“ – klasių vardais. Kiekviena klasė paeiliui buvo pakviesta žengti į mokyklą, susitikti su mokytojais ir išsiilgtais bičiuliais.

Pirmieji mokslo metus pradėjo mažiausi moksleiviai: Juozo Tūbelio progimnazijos, skaitlingiausios rajono mokyklos pradinukai. Pirmokėliams ši Rugsėjo 1-oji buvo ypatinga: kiekvienas gavo dovaną, pirmokėlio rinkinį. Spalvotus lagaminukus su flomasteriais, pieštukais nešusios jų mamos „Rokiškio Sirenos“ paklaustos, ar džiaugiasi dovana, neslėpė: mokyklinius reikmenis nupirko gerokai iki pasklindant žiniai apie dovanas. Tačiau jos pravers kiekvienam: juk per mokslo metus mažiesiems rokiškėnams prireiks ne vienos pieštukų, flomasterių ir kitų priemonių pakuotės.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video