Saldūs vasaros saldainiai (0)

Publikuota: 2019-07-02 Kategorija: Renginiai
Saldūs vasaros saldainiai
Henriko Vaišvilos ir Jolantos Augulienės nuotr. / Rokiškio rajono mokytojai dalyvavo mokymuose „Kaip dirbti, kad technologijos būtų saldainiu mokiniui“

Mums, mokytojams, metai prasideda nuo rugsėjo, o jų pabaigą skaičiuojame vasarą. Būtent birželio pabaiga yra tas laikas, kai suvedame sąskaitas, apžvelgiame, ką nuveikėme per metus. Vasara puikus laikas susitikti su kolegomis, pasidalinti patirtimi, idėjomis, kurių taip reikės prasidėjus naujiems mokslo metams.

Dvi birželio dienas Rokiškio rajone idėjomis ir patirtimi dalijosi per 40 Lietuvos technologijų ir menų mokytojų, susirinkusių į patirtinius mokymus „Kaip dirbti, kad technologijos būtų saldainiu mokiniui“, kurį organizavo Lietuvos technologijų mokytojų asociacija, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija bei Rokiškio Senamiesčio progimnazija. Kaip ir prieš dvejus metus organizuoto plenero „Įkvėpk spalvoto oro“, taip ir šių mokymų dalyviai apsistojo Bradesių kaime įsikūrusioje D. Mediko kaimo turizmo sodyboje. Atidarymo proga visus susirinkusius sveikino Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė Diana Guzienė, Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro atstovės Gaiva Krivienė bei Dalia Valskienė, savo dainą susirinkusiems dovanojo gimnazistės Gabrielė Stanišauskaitė ir Martyna Uldukytė (mokytoja Raimonda Kolyčienė). Dalyviai išvydo Rokiškio Senamiesčio progimnazijos bibliotekininkės tautodailininkės Vidos Erslovienės megztų drabužių kolekciją „Eglė“.

Vienas iš šių kūrybinių mokymų tikslų – rasti būdų, kaip motyvuoti mokinius mokytis technologinio  ugdymo dalykų. Su tuo buvo susiję ir mokytojų pranešimai: kolegos kalbėjo apie tai, kas aktualu pastaruoju metu, dalijosi įdomiais atradimais, siūlė idėjų, kad pamokos būtų įdomesnės, kūrybiškesnės. VGTU Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyriausiasis specialistas dr. Henrikas Mykolaitis skaitė pranešimą „Ateities inžinerija“ technologiniame ugdyme“. Marius Narvilas (Vilniaus jėzuitų gimnazija) dalijosi gerąja STEAM ugdymo patirtimi (pranešimas „Technologinis ugdymas ir STEM’as: didelės idėjos ir paprasti klausimai“). Apie STEM’ą Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje kalbėjo  šios progimnazijos mokytojai Aušra Jurgaitienė, Jolita Verseckaitė, Henrikas Vaišvila. Vaida Gailiūnienė (Vilniaus Žirmūnų gimnazija), Jolita Stapurevičiūtė (Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija) pristatė Vilniaus technologijų mokytojų metodinės tarybos veiklą. Savo darbo patirtimi dalijosi Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokytoja Audra Paulauskienė (pranešimas „Kūryba užaugina sparnus“),  Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokytoja Alina Vitkauskienė (pranešimas ,,Antrinis žaliavų panaudojimas“). Veikė ir kelios kūrybines dirbtuvės. Neringa Kušeliauskienė ir Danguolė Lapienienė iš Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos surengė nuotaikingą „Papuošalų enciklopediją“, o Daiva Matulaitienė (Marijampolės ,,Šaltinio“ progimnazija) bei  Aušra Slančiauskaitė (Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija) suorganizavo ne mažiau linksmą užsiėmimą „Ant kojytės kepurytė. Kas?“ Vienas iš kūrybinių mokymų iniciatorių Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto mokytojas Linas Augulis taip pat neleido svečiams nuobodžiauti. Jis organizavo net du teorinius-praktinius užsiėmimus: pirmasis – tai „Saldainio virimas“, kurio metu dalyviai ne tik galėjo sužinoti, kaip pasigaminti drožinėjimo peilį, bet ir patys pabandė išsidrožti saldainį – savotišką mokymų simbolį. Kitą dieną mokytojas pristatė medienos apdirbimo įrankių grupę, kuri leidžia mokiniams savo suprojektuotas idėjas įgyvendinti ir sukurtus gaminius pritaikyti mokyklos erdvėse.

Dar vienas akcentas – mokymų dalyviai džiugiai paminėjo Lietuvos technologijų mokytojų asociacijos gyvavimo penkmetį. Prezidentas Henrikas Vaišvila pasidžiaugė, kad, nepaisant kai kurių skeptikų prognozių, LTMA gyvuoja jau penkerius metus, yra atsižvelgiama į jos nuomonę, jau nuveikta nemažai darbų, kuriais galima didžiuotis. Visi linkėjo Asociacijai dar ilgų gyvavimo metų. Buvo numatytos ateities veiklos.

Tiesa, dalyviai ne tik klausėsi paskaitų, dirbo, minėjo gražią sukaktį, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Rokiškio krašto įmonių veikla, produkcija. Buvo aplankyta Obelių spirito varykla, AB Vilniaus degtinės filialas,  Rokiškio mašinų gamykla, AB „Rokiškio sūris“. Mokytojai džiaugėsi, kad visose įmonėse buvo labai svetingai, nuoširdžiai priimti, sužavėjo, kad dirba nemažai jaunų žmonių, kurie tikri savo darbo profesionalai, pasiruošę atsakyti į bet kokius klausimus.

Kūrybiniai mokymai „Kaip dirbti, kad technologijos būtų saldainiu mokiniui“ baigėsi. Manau, jie tapo ne tik saldainiu mokiniui, bet ir mokytojui. Tikriausiai ne vienam burnoje išliks malonus saldumas – ilgai jausime gražios gamtos alsavimą, Sartų ežero bangų teliūskavimą, svetingų D. Mediko kaimo turizmo sodybos šeimininkų šypsenas, prisiminsime susitikimus su paslaugiais ir  profesionaliais Rokiškio krašto įmonių žmonėmis, tačiau labiausiai, ko gero, šildys prisiminimai apie šiltą kolegų bendravimą.

 

Jolanta Augulienė, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytoja

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video