Salų Šv. Kryžiaus bažnyčioje vasaros išlydėtuvių proga vyko koncertas SALVE MUSICA (1)

Publikuota: 2021-08-29 Kategorija: Renginiai
Salų Šv. Kryžiaus bažnyčioje vasaros išlydėtuvių proga vyko koncertas SALVE MUSICA
Evelinos Jasiulionytės nuotr. / Akimirka iš Šv. Kryžiaus bažnyčioje vykusio pasirodymo

Rokiškio rajone esančioje Salų Šv. Kryžiaus bažnyčioje šeštadienį kraštiečiai rinkosi į kamerinį gyvo garso pasirodymą.

Beveik be perstojo pliaupiantis lietus pakoregavo Salose ruoštos vasaros išlydėtuvių šventės planus: programoje numatytos dvi teatralizuotos ekskursijos, putų šou, jodinėjimas žirgais ir kitos pramogos paprasčiausiai neįvyko dėl prasto oro, todėl kraštiečiai susirinko į vakarinę programos dalį – gyvo garso koncertą. Pasirodymą atliko svečiai Andrius Apšega (baritonas) kartu su Čiurlionio kvartetu: Jonu Tankevičiumi (I smuikas), Dariumi Dikšaičiu (II smuikas), Gediminu Dačinsku (altas) ir Gleb Pyšniak (violončelė).

Gyvai skambėjęs pasirodymas buvo tarptautinio vargonų muzikos festivalio dalis. Pastarasis skirtas čekų muzikui, pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui ir vyksta jau 22-ąjį kartą. Nuo kitų praėjusių festivalių šiemetinis skiriasi tuo, kad pasirodymai vyksta ne tik Rokiškio Šv. Apaštalo Evangelisto Mato, bet ir aplinkinių miestelių bei kaimelių bažnyčiose – Salose, Žiobiškyje ir Kazliškyje.

Rokiškio kultūros centro darbuotoja Birutė Bagdonienė apgailestavo, kad prastas oras šitaip sujaukė vasaros išlydėtuvių šventės planus, tačiau nenusimena: kraštiečiai vis tiek išgirdo nuostabų pasirodymą bažnyčioje ir registravosi šventinei vakarienei paslaptingame Salų dvare, o teatralizuotas ekskursijas kiekvienas gali išvysti Rokiškio dvare bei artėjančioje miesto šventėje rugsėjo 19 d.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video