Septintoji „Giesmių pynė – Marijai“ – išsaugotos tradicijos ir pažintis su Rokiškio dekanato šventovėmis (foto) (0)

Publikuota: 2024-06-03 Kategorija: Renginiai
Septintoji „Giesmių pynė – Marijai“ – išsaugotos tradicijos ir pažintis su Rokiškio dekanato šventovėmis (foto)
Organizatorių nuotr. / Skemų socialinės globos namų rengiamas tradicinis, jau septintasis Lietuvos socialinės globos namų sakralinių giesmių giedotojų susibūrimas „Giesmių pynė – Marijai“ šiemet surengtas Čedasų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje.

Skemų socialinės globos namų rengiamas tradicinis, jau septintasis Lietuvos socialinės globos namų sakralinių giesmių giedotojų susibūrimas „Giesmių pynė – Marijai“ šiemet surengtas Čedasų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Šiemet giesmėmis Dievo motiną šlovino septyni giedotojų kolektyvai. Jauki, šilta šventė, kasmet aplankanti vis kitą Rokiškio dekanato šventovę, džiugina ir tradicinėmis, ir šiuolaikinėmis giesmėmis, žavi giedotojų nuoširdumu.

Įkvėpimo šaltinis – Skemų koplytėlė

Šio giedotojų sambūrio siela Nida Lungienė priminė, kad rengti „Giesmių pynė – Marijai“ kilo direktoriui Gintarui Girštautui prieš aštuonerius metus, kai į pamaldas Skemų socialinės globos namų bei gyvenvietės tikinčiuosius pakvietė nauja koplytėlė. Globos namuose daug dėmesio skiriama sielovadai: ir gyventojai, ir darbuotojai, ir Skemų gyvenvietės žmonės kviečiami į reguliariai aukojamas šv. Mišias. Be to, bendrai maldai renkamasi ir advento, ir gavėnios metu, rengiamos gegužinės, birželinės pamaldos, spalio mėnesį meldžiamasi Rožinio malda. Skemų socialinės globos namuose giedotojų grupė „Lyra“ mokosi naujų giesmių. Todėl prasminga kviesti ir telkti bendraminčius, bendrauti. Jaukioje nedidelėje koplytėlėje, Skemų socialinės globos namų direktoriaus Gintaro Girštauto teigimu, ne visuomet telpa visi norintieji melstis. Todėl kasmet rengiamas giedotojų sambūris yra proga aplankyti vis kitą Rokiškio dekanato bažnyčią. Kartu ši šventė yra puiki proga pasidžiaugti ir svečiams parodyti dekanato šventovių grožį bei unikalumą. Idėją puikiai vertina šventės svečiai – ne vienas gyrė Čedasų bažnyčios grožį, fotografavo ją. „Visados smagu pas jus atvykti. Pamatyti kaskart naują bažnyčią, pagiedoti, pabendrauti, susitikti senus bičiulius“, – kalbėjo atvykę giedotojai. Jie teigia, kad išskirtinis šios šventės bruožas – jaukumas, paprastumas ir nuoširdumas.

Pernai šis sambūris buvo surengtas Lukštų Šv. apaštalo evangelisto Jono bažnyčioje, dar prieš metus – Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Anksčiau šventė aplankė ir Obelius, Kriaunas. Šiemet labai šiltai ir nuoširdžiai sutikta Čedasų parapijos žmonių, gausiai atvykusių pasiklausyti giedotojų bei dalyvauti Šv. Mišiose. Čedasiškiai džiaugėsi buvę pakviesti į tokią unikalią šventę.

Sveikindamas svečius ir parapijiečius, Čedasų parapijos administratorius kunigas Aivaras Kecorius dėkojo už tai, kad šventei pasirinkta būtent ši jauki ir graži bažnyčia ir linkėjo geros maldos ir prasmingo laiko kartu. ir Šio susibūrimo globėjas, Obelių parapijos klebonas, besirūpinantis ir Skemų socialinės globos namų gyventojų sielovada, Laimonas Nedveckas dėkojo už prasmingą idėją Gintarui Girštautui ir Nidai Lungienei. Jis linkėjo, kad visus čia susirinkusius aplankytų Dievo Motina savo paguoda ir malone.

 

Rokiškio dekanato dekanas, Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas kunigas Eimantas Novikas neslepia esąs šio giedotojų sambūrio bičiulis, nekantriai laukiantis kvietimo jame dalyvauti. Ir per pamokslą jis užsiminė, kad kitąmet giedotojai būtų labai laukiami Panemunėlio Šv. Juozapo globos bažnyčioje.

Keliauja per visą Lietuvą

Šiemet giesmėmis šlovinti Švč. Mergelę Mariją atvyko septyni giedotojų kolektyvai. Iš toliausiai, kone per visą Lietuvą, nepabūgę karščių, atvyko Marijampolės specialiųjų globos namų grupinio gyvenimo namų giedotojai. Taip pat savo giesmėmis džiugino ir svečiai iš Visagino, Didvyžių, Strėvininkų, Jurdaičių. Betarpišku nuoširdumu žavėjo Obelių socialinių paslaugų namų Vaikų dienos centro jaunieji auklėtiniai, vadovaujami Daivos Kundelienės. Ir, žinoma, šeimininkai – Skemų socialinės globos namų giedotojų grupė „Lyra“ su vadovėmis Žana Kaladiene ir Asta Davoliene.

Giesmių sambūrį jo dalyviai, kartu su vargonininku Justinu Šapola bei Asta Vajegiene ir Giedra Markevičiene pradėjo bendra giesme „Ausk Marijai rožių giją“. Po to sekė kiekvieno iš septynių kolektyvų giesmė. Po jų – kunigų E. Noviko ir L. Nedvecko aukojamos Šv. Mišios.

Po jų – tradicinės padėkos renginio dalyviams, rėmėjų dovanos, šventės simboliu tapę angelai. Šįkart kiekvienam kolektyvui įteikta medinė angelo statulėlė. Tokia pat už nuoširdų ir šiltą priėmimą įteikta ir Čedasų bendruomenės žmonėms.

O po renginio visus pabendrauti, pasidžiaugti prasmingai praleista diena, bendryste pakvietė tradicinė agapė Čedasų klebonijos kieme.

Už pagalbą šventės rengėjai dėkingi rėmėjui – UAB „Lašų duona“ bei informaciniams rėmėjams – „Gimtajam Rokiškiui“ ir „Rokiškio Sirenai“.

 

Skemų socialinės globos namų inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video