Šiais metais „Vasarvidžio šventė“ – su 100 vietų pirtim (0)

Publikuota: 2022-05-23 Kategorija: Renginiai
Šiais metais „Vasarvidžio šventė“ – su 100 vietų pirtim
Rokiškio Sirena nuotr. / Šioje vietoje ruošiamasi statyti 100 vietų pirtį - atvežti akmenys

Praeitą savaitę (gegužės 18 d.) vyko paskutinis pasitarimas dėl Pirčių – Joninių šventės. Sudėlioti galutiniai akcentai, apgalvotos mažiausios detalės. Numatoma, kad renginys, pavadintas „Vasarvidžio švente“, vyks birželio 23 d. 16 val. Velykalnio parke. Kultūros centre jau rengiama šventės afiša, kurioje – renginio programa, sudarysianti galimybę norintiems dalyvauti pasirinkti veiklas.

Kaip sakė Rokiškio kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Aušra Gudgalienė, tai bus beveik ta pati kasmetinė Joninių šventė – nuo pirties malonumų iki ugnies, vandens, žolynų garbinimo, Jonų bei Janinų pagerbimo ir naktišokių. Skirtinga tik tai, kad bus pirčių malonumai. Susirinkusius džiugins mėgėjų meno kolektyvai, muzikos grupė „Išjunk šviesą“. Pabendravę su renginio iniciatoriumi Velykalnio bendruomenės direktoriumi Stasiu Mekšėnu, sužinojome ir tai, kad veiks vaikų žaidimų aikštelės, atvažiuos Latvijos atrakcionų parkas. Šalia vaikų žaidimų aikštelių – ir seniai numatyta 100 vietų pirtis. Krosnis jau padaryta, akmenis atveš. Už pirties įrengimą atsakingi Nidijus Aukštikalnis, Petras Prascienius, Aloyzas Griškėnas, Dainora Mineikienė. Jie pasikvies ir žolininkes. Pasak S. Mekšėno, jeigu atvažiuos pirtininkai iš Latvijos (susidomėjo jau keturi), šalia šimtavietės pirties bus ir Latvijos pirtininkų keletas kubilų. Bus viena kita pirtis ir iš Lietuvos.

Koncerto klausytojams skirti suoliukai įsikurs ant kalniuko. Ten pat numatyta užkurti didelį laužą. Žadama, kad bus galima pasportuoti, bet ne tai, kas visiems įprasta, bet pabandyti senovinių sporto žaidimų. Rokiškyje populiarinamas aisštokas (bavariškas akmenslydis) šventėje taip pat patrauks dar nežinančių šios sporto šakos dėmesį. Velykalnis be paplūdimio tinklinio – ne Velykalnis. Šios sporto šakos jaunuolių ir merginų varžybų finalinis etapas bus būtent birželio 23 d. Dalyvaus ir sportininkai iš aplinkinių rajonų. Numatoma, kad „Vasarvidžio šventėje“ vyks edukacijos ekologijos tema, apie šiukšlių rūšiavimą ir kt.

Rokiškėnus raginame pasiplanuoti darbus ir Joninių švęsti neišvykti svetur, o atvykti į Velykalnį!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video