Spektaklis turintiems „bosus“ (1)
Publikuota: 2017-02-23
Kategorija:
Renginiai
Kovo 3 d. dieną festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ pasirodysiantis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia rokiškėnus stebėti Giedrės Kriaučionytės spektaklį „Bestuburiadą“. Anot režisierės, spektaklis aktualus visiems, turintiems bet kokio pobūdžio „bosus“.
Pagal vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund pjesę sukurtame spektaklyje pasakojamos penkių ambicingų darbuotojų istorijos. Jie laukia susitikimo su vadovu ir savo darbo įvertinimo. Jų laukimas – absurdiškas, komiškas ir, deja, net tragiškas. Jiems reikia artumo ir supratimo, tačiau tam nėra tinkamų sąlygų, o ir patys jų nesukuria iš paskutiniųjų stengdamiesi sugniuždyti kolegas. Jie pasiruošę viskam: pasiryžę prisitaikyti prie bet kokių aplinkybių, gali ištverti viską. Jie seniai nebepamena, ko laukia, kodėl laukia, ko tikisi sulaukti – jie priprato adaptuotis prie bet kokių sąlygų ir stengtis – kaip jie supranta – išgyventi.
Anot G. Kriaučionytės, „Bestuburiada“ – ne tik apie laukime paskendusius darbuotojus, tai kiekvienam žmogui artima situacija – ar jis studentas, ar mokinys: „Tai tekstas apie mus visus, turinčius „vadovą“: ar tai būtų bosas, ar dėstytojas, ar mokytojas, ar režisierius, ar teatro vadovas, ar kunigas, ar Dievas, ar tėvas, ar motina... Būtent „vadovai“ diktuoja, kokie mes turime būti. Iš esmės visuomenėje vienu metu kiekvienai asmenybei svarbų klausimą – „kas aš esu“ – pakeitė klausimas – „koks aš turiu būti, kad sulaukčiau sėkmės, tai yra – būčiau laimingas“. Mūsų sąmonę užvaldė daug psichologinių konstrukcijų, kurios mums atrodo nenuginčijama tiesa ir kurios sukurtos kapitalistinės visuomenės tam, kad grandiozinė rinkos turbina dirbtų ir suktųsi vis greičiau.“
Spektaklio „Bestuburiada“ kūrėjai užduoda aštrius ir jautrius klausimus, kurių taikinys – tiek jaunoji karta, tiek vyresni, „stažą“ turintys, o gal net ir link pensijos artėjantys... darbuotojai (ir laisvai samdomi autoriai). Kaip mes tampame tokie ambicingi, kad imame „lipti kitiems per galvas“ ir paaukojame viską vienam tikslui? Kodėl galiausiai imame bijoti laimės akimirkos? Ar iš tiesų tą akimirką, dėl kurios mes labai stengėmės ir dirbome, jaučiame laimę? Kodėl imame kaltinti save, kai esame žeminami? Kaip susirasti draugą, jei niekuo negali pasitikėti? Kas, jei tau 45-eri ir nebeatsimeni, dėl ko tiek dirbai? Kas, jei tau 25-eri ir tu jau pavargai? Ką reiškia imti ir išeiti, viską mesti? Atsakymų į šiuos klausimus ieškokite kovo 3 d. 18.30 val. Rokiškio kultūros centre rodomame spektaklyje „Bestuburiada“.
Rekomenduojami video
Itin karštą šeštadienio popietę Obeliuose vyko vieno reikšmingiausių krašto istorijos įvykių – Birželio sukilimo 85-ųjų metinių minėjimas. Prisimenant svarbiausius Lietuvos istorijos faktus sakoma: „Atmintis gyva, nes liudija“, deja, juos liudijan
2026-06-22
Birželis – vasaros pradžia. Atėjusi vasara kaimo žmones ragina sukrusti ir rimtai kibti į darbus. Vienas didžiausių žemės ūkio darbų – šienapjūtė. Nuo seno sakoma, kad „Šv. Antanas sėtuvę pakabina, o ant peties dalgį užkabina“. Puoselėdami senąsias šienap
2026-06-17
Trečiadienio rytą Vilnių užplūdo svečiai iš viso pasaulio – sostinėje prasidėjo 3 dienas truksianti faktų tikrintojų konferencija „GlobalFact 2026”. Šiemet prestižinį ir visame pasaulyje žinomą renginį Tarptautinis faktų tikrinimo tinklas (IFCN) organiz
2026-06-17
Šiandien Vilniuje prasideda dvi dienas truksianti didžiausia šalyje vadovų konferencija EBIT, kuri suburs daugiau nei tūkstantį verslo ir viešojo sektoriaus vadovų. Į renginį atvyksta ir buvęs Lenkijos Respublikos prezidentas Andrzejus Duda, kurį EBIT scenoje kalbins „Delf
2026-06-11
Vakar, birželio 4-ąją, Rokiškio „Romuvos“ gimnazijoje vyko tradicinė ir itin laukiama Padėkos diena. Renginio vedėjos Viltė ir Luknė susirinkusiai bendruomenei priminė, kad mokykla – tai ne tik pastatas, o pirmiausia žmonės: mokiniai, mokytojai, tėvai ir darbuotojai, kartu k
2026-06-05