„Ąžuoliuko“ vykdomo projekto kulminacija – svečiai iš Lenkijos ir tarptautinė konferencija (0)

Publikuota: 2017-05-11 Kategorija: Renginiai
„Ąžuoliuko“ vykdomo projekto kulminacija – svečiai iš Lenkijos ir tarptautinė konferencija
J. Daščioraitės nuotr. / „Ąžuoliuko" auklėtiniai su šokiais ir dainomis pasitiko svečius iš Lenkijos.

Rokiškio mokykla-darželis „Ąžuoliukas“ sulaukė svečių iš Lenkijos, Krokuvos mieste įsikūrusios privačios mokyklos „Academos“ mokinukų.  Praėjusį birželį Krokuvoje lankėsi „Ąžuoliuko“ mokinių bei pedagogų delegacija. Šie pažintiniai mainai -  Erasmus+KA2 tarptautinio dviejų metų projekto „Children Tell the HiStory“ vaisiai. Projekto tematika apima XVI a. istorinius įvykius, ir per žymias asmenybes – Žygimantą Augustą, Barborą Radvilaitę ir Boną Sforzą susieja Lietuvą, Lenkiją ir Italiją. Šių karališkųjų ir didikų šeimų ryšiai – tarsi simbolinis atskaitos taškas, kuris padeda geriau pajusti europinę vienybę, galimybę skirtingoms kultūroms bendradarbiauti ir užmegzti ryšį.

Tikslas – istorija sudominti mažesnius vaikus

Ši inovatyvi ir originali idėja gimė ne mokymosi įstaigose mokant istorijos, o anglų kalbos mokytojai Irenai Matelienei su kolegėmis iš Lenkijos bei Italijos stažuojantis Jungtinėje Karalystėje. „Pakeliui į oro uostą su kolegėmis bandėme atrasti sąlyčio tašką – bendrumą tarp Lietuvos, Lenkijos ir Italijos. Atrodo, ką turi bendro šios valstybės? Ir iš tikrųjų jas sieja nepaprasti ryšiai – istorinės asmenybės - Žygimantas Augustas ir jo mylimoji Barbora Radvilaitė bei Bona Sforza“, - kalbėjo viena iš šio projekto koordinatorių Irena Matelienė.

Projekto tikslas – pažadinti domėjimąsi istorija, kad ji paliestų kiekvieno mokinio širdį, jausmus, tik tada ji taps įdomi. „Žinodami istoriją, susitapatindami su asmenybėmis, vaikai išmoks ir datas. Galbūt tai bus didelė paskata mažesniems vaikams, jų tėveliams ir mokytojams kitaip žiūrėti į istorijos pamokas ir pačią istoriją“, - svarstė I. Matelienė.

Nepamirštama išvyka į Lenkiją

Į Krokuvą aplankyti projekto partnerių buvo išvykę 8 pradinukai. Jie lankėsi Vavelio rūmuose, kur paskutinias savo gyvenimo dienas leido Barbora Radvilaitė. „Nuostabu buvo matyti, kaip 10-ies metų vaikai sekioja gidui iš paskos ir jį apspitę – klausinėja. Jie pamatė ir Žygimanto Augusto kambarį, kuriame buvo ir maži jo batukai, apsiaustėlis. Tuomet vaikai ėmė suprasti, kad ir jis buvo vaikas, kad ir jis buvo mažas ir jam rūpėjo tie patys dalykai“, - vaikų žingeidumu džiaugėsi I. Matelienė.

Gegužės 9 d. į Rokiškį atvyko mokiniai iš Krokuvos. „Pasirūpinsime, kad viešnagė Lietuvoje jiems neprailgtų“, - kalbėjo „Ąžuoliuko“ direktorė Romualda Cegelskienė. Mokiniai buvo šiltai sutikti mokyklos-darželio bendruomenės, atliko užduotis, kurios buvo skirtos mokiniams susipažinti tarpusavyje bei stebėjo tiek vyresnių klasių, tiek pačių mažiausių darželio auklėtinių pasirodymus. „Planuojame ne tik supažindinti su mūsų kraštu, tačiau aplankyti Biržų, Šiaulių miestus, turinčius sąsajas su projektu. Svečių laukia įvairios popietės, susipažinimas su mūsų mokiniais, įstaiga, kultūra bei tradicijomis“, - dėstė R. Cegelskienė.

Išbandytas edukacinis scenarijus

„Kaip jau esame minėję, vaikai drauge su mokytojais kūrė mokyklinio vaidinimo scenarijų. Spalio 20-25 dienomis 27 italai viešėjo Rokiškyje. Būtent šios viešnagės metu vyksiančiuose mokymuose buvo praktiškai išbandomas scenarijus. Mokiniai patys galėjo nuspręsti ir pasakyti, ką jame dar norėtų pakeisti ir patobulinti. Todėl ir scenarijus bus koreguojamas atsižvelgiant į mokinių pastabas. Šios viešnagės metu svečiai taip pat praktiškai išbandys scenarijų“, - pabrėžė direktorė. Redagavimo grupė scenarijų tobulins ir pateiks keturiomis kalbomis: anglų, lietuvių, lenkų, italų. Istorijos mokytojai Lietuvoje ir kitose ES šalyse, ieškantys novatoriškų, kūrybingų mokymo būdų, galės naudoti šį projekto intelektinį produktą savo pamokose. Jis bus prieinamas Europos švietimo duomenų bazėje ir mokyklos svetainėse visiems, kurie norės susipažinti.

Projektą vainikuos tarptautinė konferencija

Gegužės 12 d. Rokiškio krašto muziejuje Erasmus+ programos projektą „Children tell the HiStory“ Rokiškyje užbaigs tarptautinė konferencija, kurios tema „Istorijos mokymas šiuolaikinėje mokykloje“. Pasak I. Matelienės, atvyks pranešėjai iš Italijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. „Kviečiame pasiklausyti istorikų ir mokytojų pranešimų bei įsilieti į diskusijas“, - nepraleisti unikalios progos kvietė projekto koordinatorė. Kitą dieną yra numatyta išvyka į Dubingius, kur dalyviams ekskusiją ves pats projekto konsultantas Rimvydas Laužikas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video