Šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną – apie poreikį pasirūpinti mažiausiais (4)
Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios dvasininkai tęsia gražią tradiciją, pradėtą prieš ketverius metus: sukvietė gyvūnų mylėtojus į šv. Mišias. Po jų laiminti rokiškėnų augintiniai. Prie bažnyčios vartų garsiai skambėjo šunų lojimas: jų šeimininkai atsivedė daugiausia. Kačių taip pat netrūko: nuo kilmingų iki paprastų rastinukių. O štai triušelių, jūrų kiaulyčių ar egzotinių gyvūnų šįsyk niekas neatsinešė: gal jų mylėtojus atbaidė šaltas, lietingas oras?
Dėmesys benamiams
Dėl bažnyčios remonto šv. Mišios aukojamos šv. Juozapo koplytėlėje. Joje žmonių buvo susirinkę gana gausiai. Kates specialiose nešyklėse (vadinamuose boksuose) kai kurie tikintieji atsinešė ir į koplyčią. Šią dieną tradiciškai galima gyvūnus įsinešti į bažnyčias, su sąlyga, kad jie neteršia ir netrukdo pamaldų rimties. Tarp tokių gyvūnėlių – ir Nijolės Pranskūnaitės globojamos sesutės rainiukės. Kaip du vandens lašai panašios viena į kitą, mažylės rastinukės iš mažų pūkuotų kačiukių jau virto žaismingomis paauglėmis.
Besižavintieji gyvūnėliais, čia pat, prie bažnyčios vartų galėjo susirasti sau draugą. Vieną už kitą gražesnius juodukus ar rainiukus kačiukus specialioje didelėje nešyklėje galėjo apžiūrėti ir čia pat pasiimti norintieji susirasti augintinį. Gyvūnų augintojai dalinosi saviškių istorijomis. Antai žinoma gyvūnų globėja Laima Lekandrienė atsinešė žavią mažą katytę, rastą prie bibliotekos. Kaip juokavo globėja, gyvūnėlis tikriausiai bus mokytas, nes rastas tokioje kultūringoje vietoje. Ir mažylė demonstravo geras manieras: ramiai ir smalsiai dairėsi. Kaip ir prie Juozo Tūbelio progimnazijos rasta juodukė AK. Tik skirtingai, nuo mažylės, AK jau turi savuosius šeiminikus.
Galėjo paaukoti
Smagų susibūrimą palaiminimo belaukiant, virtuali bendruomenė „Gyvūnų globa Rokiškyje“ ir benamių gyvūnų globėjai išnaudojo visuomenės švietimui. Aktualiausia tema – benamių gyvūnų sterilizacija. Ši tema labai svarbi: nes nesterilizuota katė ir tokie pat jos palikuonys vos per keletą metų gali sparčiai išplėsti kačių populiaciją. Mat viena nesterilizuota katė gali atvesti ir 5-6 jauniklius, o šie jau po 6 mėn. susilaukti savųjų palikuonių. Ir vesti vadas reguliariai, maždaug 2 kartus per metus. Įdomu ir tai, kad benamio katino gyvenimas labai trumpas – dėl ligų, nelaimingų atsitikimų, smurto jis tesiekia vos trejus metus. Tad kam kankinti gyvūną? Kam veisti nereikalingus mažylius? Sterilizacijos klausimais susirinkusieji galėjo klausti ir specialisto: į susitikimą atėjo veterinarijos gydytojas Petras Šeškus.
Norintieji ne tik gerais ketinimais, bet ir konkrečiais darbais prisidėti prie gyvūnų gelbėjimo, galėjo paaukoti kačių ar šunų maisto, jiems reikalingų priežiūros priemonių. Kaip tai padarė judėjimo „Vieningi kartu“ žmonės. Taip pat buvo galima tiesiog paaukoti ar už auką nusipirkti mielą suvenyrą: minkštą rankų darbo žaislą katiną ar spalvingą rankų darb atviruką.
Laukė palaiminimo
Net prasidėjęs lietus neišbaidė rokiškėnų, kartu su gyvūnais laukusių palaiminimo. Kartu su vikaru Dainiumi Matiuku pasimeldę, rokiškėnai būrėsi arčiau, kad ir jų augintinius pasiektų švęsto vandens lašai. Kunigas D. Matiukas smagiai bendravo su tikinčiaisiais, ne tik laimino gyvūnėlius, bet ir domėjosi jų vardais, istorijomis.
Tad nenuostabu, kad Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dvasininkų sukurta tradicija sulaukia vis didesnio rokiškėnų dėmesio.