Vaikų ir jaunimo menų festivalio „Spalvos“ scenoje karaliavo Kiškis (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-16 Kategorija: Renginiai
Vaikų ir jaunimo menų festivalio „Spalvos“ scenoje karaliavo Kiškis (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Festivalio dalyviai iš Rokiškio, Anykščių, Šiaulių

Lapkričio 16 d. Rokiškio kultūros centre 7-tą kartą vyko vaikų ir jaunimo respublikinis menų  festivalis „Spalvos“, šiais metais scenoje karaliavo pasakų, dainų eilėraščių herojus – kiškis.

Pavadinimas simboliškas

Renginį organizavusios Rokiškio pagrindinės mokyklos direktorė Renata Andriūnienė džiaugėsi, kad į kvietimą atsiliepė šiauliečiai, anykštėnai, Rokiškio rajono mokyklos, Dienos centras.  „Festivalio pavadinimas – simboliškas. Visi mes esame skirtingi ir kiekvienas žmogus pasaulį spalvina savo spalvomis. Pasaulis dėl to ir gražus. Kadangi mūsų festivalyje dalyvaujantys vaikai ir jaunuoliai neįgalūs, pasirodymai irgi kitokie – spalvingi. Šie vaikai ypatingi, jie yra visiškai tikri, be jokių kaukių, jeigu juokiasi, tai jiems iš tikrųjų linksma, jei verkia – tai dėlto, kad taip jaučiasi. Jie moka parodyti emocijas, nebando apsimesti, ką mes kartais prarandame“, – sakė prieš festivalį kalbinta direktorė.

Užaugs kitokia karta

Pasak R. Andriūnienės, visuomenė bijo to, ko nepažįsta., tačiau pokyčiai jau matomi. „Mes tuos vaikus drąsiai pradėjome vesti į visuomenę ir požiūris į juos keičiasi, mūsų vaikus atpažįsta. Ateina gimnazijos mokiniai pabendrauja su mūsų vaikais ir nustemba, kad jie tokie pat, kaip mes. Vaikai lengviau priima kitokius bendraamžius, suaugusiems gal sunkiau. Mažesni vaikai net nemato skirtumo – jeigu kitas sėdi vežimėlyje, vadinasi, jam skauda kojas. Jam nekyla noras pasijuokti ar kažkas panašaus. Aš labai viliuosi, kad jaunoji karta užaugs kitokia, jie kitaip bendraus su tais vaikais“, – sakė R. Andriūnienė.  

Šių metų festivalio temą padiktavo dar pavasarį vykusi akcija, kuomet rokiškio pagrindinė mokykla pakvietė įstaigas ir organizacijas prisijungti prie bendros idėjos ir gaminti kiškius. Iš įvairių medžiagų jų buvo pagaminta apie 130. Kad tie kiškiai neliūdėtų ir neliktų tik vienkartinis projektas, nusprendė jais papuošti festivalį. Kiškis tapo dainų, pasakų, žaidimų veikėju ir scenos dekoracija.

Dainavo, vaidino

Festivalio idėjos autorė, buvusi Rokiškio pagrindinės mokyklos direktorė Loreta Grochauskienė pasveikino dalyvius nuotoliniu būdu, džiaugėsi, kad festivalio tradicija tęsiasi, o jaunieji dalyviai  turi galimybę išmėginti save profesionaliojoje scenoje. Festivalio dalyvius sveikino Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Festivalyje Rokiškio Senamiesčio progimnazijos grupė „Senamiesčiukai pristatė muzikinę- literatūrinę improvizaciją „Kiškio nuotykiai", vadovės Aušra Kežutienė ir Edita Rudėnienė. Rokiškio socialinės paramos centro Dienos centro asmenims su negalia jaunuolių studija „Džiūgena" parodė vaidinimą „Repeticiją pradedam", vadovai Danutė Bulovienė ir Šarūnas Rinkevičius. Anykščių rajono Svėdasu Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos priešmokyklinio ugdymo „Smalsučių" grupės aktoriai deklamavo eiles „Zuikio ilgaausio diena". Vadovė pradinio ugdymo mokytoja-ekspertė Lina Davainytė. Šiaulių „Dermės" mokyklos dainavimo studija „Gama atliko dainą „Ketvirta pusnis". Vadovė Vitalija Kučienė. Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos „Šmaikštuolių" vaidino „Kiškio paslaptis", vadovės Vida Uginčienė ir Vilma Žvybienė.

Kiškių šokiai

Šiaulių „Dermės" mokyklos muzikavimo būrelis „Dūdelė" atliko „Kiškių rokenrolą" ir „Romantišką kiškių pasivaikščiojimą", vadovė Vitalija Kučienė.

Šiaulių „Ringuvos" mokyklos dainavimo studija „Melodija" – M. Jankavičiaus dainą „Tavęs man niekas nepakeis". Solo muzikavimas metalofonu Vakaris Andrijauskas R. Clayderman instrumentinis kūrinys „Strangers in the night".

Rokiškio pagrindinės mokyklos šokių grupės „Rokiškučiai" šoko „Kiškių Toca Toca", vadovės Raminta Katinienė ir Jovita Šukienė. Renginį vedė Rokiškio pagrindinės mokyklos spec. pedagogės Danguolė Zilbergienė ir Edita Paukštienė.

Renginio rėmėjai: „Brolių medus", VšĮ „Jaslina", Raido.lt, L. Sadauskienės IĮ, MB „Saldumynų kampelis", Aistės tortai ir saldumynai, „Rokiškio sūris“, UAB  „Miškų ministerija“, „Žaidimuok“, „Grimerena-spalvoti veidukai“, „Pipirini picerija“. Informacinis rėmėjas „Rokiškio Sirena".

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video