Vasarvidžio šventėje – Jonai ir Janinos, įvairios veiklos ir šimto vietų pirtis (video+foto) (0)

Publikuota: 2022-06-25 Kategorija: Renginiai
Vasarvidžio šventėje – Jonai ir Janinos, įvairios veiklos ir šimto vietų pirtis (video+foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Duodam garo

Prabėgo Jonų ir Janinų pagerbimo vakaras, kuris Rokiškyje turėjo kiek platesnę reikšmę ir buvo pavadintas Vasarvidžio švente „Duodam garo“. O kodėl reikia „duoti garo“? Todėl, kad šventė Velykalnio parke kvepėjo vantomis ir buvo galima garo nuo įkaitusių akmenų įtraukti šimtavietėje pirtyje. Šventėje buvo visko daug – įvairių edukacijų, įdomesnių prekių, užsiėmimų, meno kolektyvų pasirodymų... Kuo labiau vakarėjo, tuo ir lankytojų gausėjo. Tad apie viską – po truputį.

Visuomenės sveikatos biuro palapinėje direktorė Agnė Šapokaitė su komanda buvo pasirengusios priimti vaikučius mokytis teisingai valytis dantukus, sužinoti, kokia yra sveikos mitybos grandinė, kaip rūšiuoti atliekas, kaip pagelbėti žmonėms, nutikus įvairioms nelaimėms. Buvo pateikta įvairios literatūros.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Rokiškio skyriaus vadovė Jurgita Erslovienė su jaunimu savanoriavo, pristatydama įvairias draugijos programas: šiltų apsilankymų, migrantų ir pabėgėlių, pirmosios pagalbos, paaiškinta apie galimybę padėti įvairioms socialiai pažeidžiamoms grupėms. Šioje palapinėje vaikai piešė sveikinimo atvirukus tiems, kurie negalėjo atvykti švęsti Joninių ar Vasarvidžio šventės. Ne tik piešė, bet ir karpė, kitaip dekoravo. Dalis šių piešinukų pateks į Skėmų socialinės globos namus ar senelių namus.

UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras pristatė edukacinę stotelę KEISK IS. Buvo sukamas ratas, o po to sprendžiamos įvairios užduotys. Tiems, kuriems pasisekė jas išspręsti, buvo teikiami prizai. Kaip sakė šio centro atstovas, po keturių valandų visi prizai jau buvo išdalinti – jų įteikta virš 200 vnt., kai tikėtasi gerokai mažiau.  

Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras pristatė 2022 metų turistinio sezono naujienas, turistams skirtus suvenyrus, dovanėles.

Rokiškio rajono savivaldybės vyriausioji specialistė civilinei saugai ir mobilizacijai Giedrė Kunigėlienė aiškino, kaip susikrauti išvykimo krepšį, kurio gali prireikti, susiklosčius ekstremalioms situacijoms, nebūtinai karui. Įdomi smulkmena – rekomenduojama net ir nerūkantiems šioje kuprinėje nešiotis cigarečių, kurios gelbėja, mainant į maisto produktus ar kitus būtinus dalykus.

Savo palapinę pasistatė ir Juozo Tūbelio progimnazija, kurioje vyko robotų varžybos, programavimo užsiėmimai, demonstruojami išmanieji įrenginiai, skirti mokslui, pvz., planšetė su specialia skaičiavimo programėle, kur du žmonės gali varžytis, kuris greičiau atliks daugybos ir dalybos veiksmus.

Pasibūti kartu su visais atvyko ir Jurgio Kairio skautų draugovė.

07

Palapinę pasistatė ir Skėmų socialinės globos namai. Ten buvo galima pamatyti ir įsigyti mielų rankdarbių (ypatingai gražūs medžiaginiai katinėliai), kuriuos pagamino šių namų gyventojai, padedant užimtumo specialistams.

Ypatingos buvo bendruomenių palapinės, kurios kvietė už auką arba už dyką pasivaišinti tai perline koše, tai troškiniu, tai žuviene. Jūžintų kaimo atstovai pynė vainikus ir jais puošė šventės dalyvius – buvo atsivežę įvairių žolynų, gėlių, ąžuolo šakų. Kriauniškės, bendruomenės „Sartai mano kraštas“ atstovės, pristatė įvairius savo gamintus saldumynus iš daržovių ir vaisių, be to, ir vaišino žuviene. Būta ir moliūgienės – sriubos su moliūgais ir spirgučiais.

Palapinės neprireikė Rokiškio krašto ugniagesiams, kurie atvyko dviem automobiliais su visa įranga ugnies gesinimui bei pagalbai, nutikus kitoms nelaimėms. Beveik visą vakarą prie gaisrininkų mašinų rikiavosi vaikai, norintys pažaisti vandenį pilančia žarna. Vienu metu ties vandens srove virš vandens telkinio susidarė šiokia tokia vaivorykštė.

Renginio svarbus akcentas buvo šimto vietų pirtis. Prie jos edukacijas, kaip rišti vantas, vedė profesionalus pirtininkas Saulius Tučkus. Prie jo prisidėjo pirtininkas iš Jūžintų seniūnijos Nidijus Aukštikalnis, kiti pirties mėgėjai. Šimtavietėje pirtyje garo paragavo ir Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas. Beje, jo krikšto vardas – Jonas. Tiesa, planuojant šį renginį, buvo kalbėta apie planus susikviesti daugiau pirtininkų, kubilų turėtojų. Deja, kažkodėl nepavyko.

Ir kokia gi šventė be prekybininkų? Jų buvo. Tiesa, galėjo būti ir daugiau. Lankomiausia užeiga buvo „Nerijaus ledų“ palapinė, kurioje buvo galima išgerti šalto šerbeto, kavos, nusipirkti ledų. Buvo prekiaujančių duona, mėsos gaminiais, įvairiais aliejais. Savo gaminiais prekiavo ir amatininkė vilnos vėlėja. 

Vaikai pramogauti galėjo šokinėdami ant spalvotų batutų arba maudydamiesi. Dar jų laukė „Aisštoko“ ir kitų netradicinių sporto šakų edukacijos, „Aisštoko“ turnyras, kuriame dalyvavo Rokiškio „Aisštoko“ (bavariško akmenslydžio) sporto klubas ir Lietuvos „Aisštoko“ rinktinės nariai. Lietuvos etnosporto komiteto prezidentas Stanislav Bajurin bei kiti komiteto atstovai mokė senovinių sporto šakų, vyko Lazdos traukynių varžybos. Kitame tvenkinio krante vyko Rokiškio rajono paplūdimio tinklinio varžybų 2x2 II etapas.

Šventėje buvo ir svečių iš artimojo užsienio – Latvijos ir Estijos. Koncertinėje programoje pasirodė Jaunimo vokalinė grupė „TOMĒR“ iš Jakabpils miesto Latvijoje. Vieną dainą – „O, pavasari“ jaunuoliai sudainavo lietuviškai. Taip pat pasirodė moterų linijinių šokių grupė iš Latvijos, Jakabpils apskrities, gyvenvietės nenorėjo įvardinti, sakė, kad važiuoti iki Rokiškio tenka vos 40 km atstumą. Viena šio kolektyvo šokėjų laisvai kalbėjo lietuviškai. 

Interviu „Rokiškio Sirenai“ davė ir svečias iš Estijos, Võru miesto, dydžiu prilygstančio Rokiškiui, Margus Metsalu. Jis pasakojo atvykęs pažiūrėti į mūsų pirtininkus, apsikeisti patirtimi, užmegzti naudingų kontaktų. Sakė, kad pavyko. Jis taip pat yra pirtininkas, turi 150 įvairiausių gyvūnų zoosodą, kurį vežioja į įvairias šventes. Tai naminių gyvūnų parkas „Sarve Talu“, kuriame - alpakos, lamos, avys, ožkos, triušiai, asilas, daug paukščių, šunų, kačių ir kitų gyvūnų. Margus manymu, ir Rokiškis šventės paįvairinimui galėjo pasirūpinti atsivežti gyvūnų. Margus pažymėjo, kad Rokiškio rajono savivaldybei būtų naudinga užmegzti draugiškus ryšius su jo miestu, nes tai galėtų duoti praktinės naudos. Kartu su juo buvęs draugas iš mūsų krašto pastebėjo, kad dažnai savivaldybės užmezgamos miestų draugystės būna formalios ir egzistuoja tik „popieriuje“, o reikėtų ieškoti tokių, kurios vyktų realiai ir atneštų naudos.

Mėgėjų meno kolektyvų koncerte – visa įvairovė vietinių šokėjų ir dainorėlių: kapela „Jadupėla“ (vadovė Asta Jakuntavičienė), moterų vokalinis ansamblis „Laukupė“ (vadovė Rasa Bimbienė), moterų choras „Medeina“ (vadovė Giedra Markevičienė), kapela „Kriauna“ (vadovas Alvydas Fijalkauskas), tautinių šokių kolektyvas „Atgalias“ (vadovas Arūnas Skardžius).

Po saviveiklininkų bei kultūrininkų pamuzikavimo susirinkusius linksmino muzikos grupė „Išjunk šviesą“, bandydami į savo pasirodymą įtraukti bei ant scenos pasikviesti ir jaunas žiūroves. Jeigu prie kapelų muzikos jau sukosi vyresnių šokėjų poros, tai koncertuojant šiai grupei, aktyviai prisijungė jaunimas. Smagu buvo žiūrėti į garbaus amžiaus sulaukusias poras, meiliai susikibusias, besišnekučiuojančias.

Vasarvidžio apeigos „Aina saula aplink dungu“ pradėtos Rokiškio istorinių šokių kolektyvo „Saltare la Lavanda“ (vadovė Kristiana Kemundrytė) šokiu. Užkurtas Joninių laužas. Ąžuolo lapų vainikų buvo pripinta daug, tačiau norinčių jais pasidabinti - vos keletas. Gal tuo metu visi Jonai ir Janinos išsislapstė? Beje, buvo ir itin jauno amžiaus, vos kelių metukų, Jonas, pora keliolikmečių Janinų...

Vakaro pabaigoje renginio vedėjai Valerijus Rancevas ir Aušra Gudgalienė padėkojo rėmėjams. Renginį finansavo Rokiškio rajono savivaldybė, o daugiausia jėgų į organizavimą įdėjo Velykalnio bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video