Žolinės atlaidams pasiruošta – „Bendrystės pynė“ nupinta (foto) (0)

Publikuota: 2022-08-15 Kategorija: Renginiai
Žolinės atlaidams pasiruošta – „Bendrystės pynė“ nupinta (foto)
Rokiškio Sirena koliažas / Kas valandą žylynų ir gėlių asortimentas pildėsi, o pynė ilgėjo

Rokiškio dekanato „Caritas“ jau penktus puoselėja tradiciją: telkti rajono įstaigas, įmones, bendruomenes bei pavienius žmones pinti Žolinių vainiką, kurį jau žmonės praminė „Bendrystės pyne“. Rugpjūčio 12-ąją, nuo 10 val. Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje visą dieną šurmuliavo tie, kurie nusprendė prisidėti prie bažnyčios papuošimo, artėjant Švenč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmei – Žolinei.  

Pagalba – įvairiais būdais


Žmonės buvo kviečiami prisidėti ne tik savo darbu vietoje, pinant bendrą žolynų vainiką, bet ir atvežti jau nupintą jo dalį, kuri bus įkomponuotą į bendrą darbą. Be to, tie, kurie negalėjo pinti vainiko, turėjo galimybę prie šios idėjos prisidėti, atveždami įvairiausių lauko, sodo, darželio žolynų ir gėlių, kad vainikas gautųsi kiek galima spalvingesnis.

Prisidėjo neabejingi

Daugiausiai prie šio darbo prisidėjo Rokiškio dekanato „Caritas“ savanoriai bei jų vadovė Dangira Šatienė. Kad vainiko pynimas vyktų sklandžiai, rūpinosi kunigas Ernestas Želvys, diakonas Vilius Valionis. Be pamaldžių bažnyčios moterų bei „Carito“ savanorių prie vainiko pynimo džiugiai nusiteikę jungėsi Rokiškio dienos socialinės globos centro jaunuoliai, pataikę kartu pasidarbuoti su Rokiškio rajono meru Ramūnu Godeliausku. Padirbėjo ir Jūžintų socialinės globos centro globotiniai, to paties miestelio bendruomenė, žmonės iš Kriaunų, Kavoliškio, Rokiškio senelių namų, Obelių socialinių paslaugų namų ir dar daugelis, kurie galbūt liko nepaminėti, bet negalėjo abejingai praeiti pro šalį.

Dienos rezultatas

Dienos pabaigoje su kunigu Ernestu pamatavome žolynų pynes, ištiestas šventoriuje, kurioms papildymas dar tebebuvo pinamas, – 28 metrai. Buvo pridaryta ir gėlių puokštelių, kurios bus skirtos lankytojams, taip pat padarytas apipintas ženklas, kurio reikšmė: „Tikėjimas – Viltis – Meilė“. Šio simbolio sumanytojas - Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios dekanas Eimantas Novikas. Sumanymą išpildyti padėjo Kornelija ir Kamilė, senos „Carito“ savanorės. O Švenč. Mergelės Marijos altorius turėtų pasipuošti iš seno lietuviško augalo – rūtų – nupinta pyne.

Ne rekorduose, bet bendrystėje laimė

Žolinių vainiko pynimo istorija prasidėjo nuo to, kad bandyta pasiekti rekordą – nupinti ilgiausią Lietuvos  vainiką. Deja, iki rekordo pritrūko. Tačiau tolesni pynimai rodo, kad parapijai ne rekordų reikia, o bendrystės, įsitraukiant į bendrą, prasmingą veiklą. Beje, vainiko pynimas galėtų būti visai informatyvi botanikos pamoka – tiek įvairių rūšių augalų panaudota, kad nemažos jų dalies pavadinimų prireikė klausti.

Žolinės

Sulaukus Švenč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmių – Žolinės, bažnyčia tikinčiuosius pasitiko kvepianti žolynais, papuošta įvairiaspalvių gėlių pynėmis. Švenč. Mergelės Marijos altorius apjuostas pyne iš rūtų. Prie kunigo sakyklos – lauko gėlių bei smilgų puokštelės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video