Žolinės Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje įgavo netikėtą formą (0)

Publikuota: 2026-08-17 Kategorija: Renginiai
Žolinės Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje įgavo netikėtą formą
B. Dapkienės nuotr. /

Šių metų Žolinės Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje įgavo netikėtą formą – tradicinę vasaros šventę papildė pažintinis vakaras apie planetas ir dangaus kūnus, kurį vedė astrofizikas Aidas Sadauskas. Nors dangų kurį laiką dengė tiršti debesys, dalyviai patyrė tikrą kelionę po Visatos platybes.

Į edukacinį vakarą susirinko įvairaus amžiaus smalsuoliai: šeimos su vaikais, jaunimas ir vyresni lankytojai. Aido pasakojimai apie planetų sandarą, dangaus kūnų judėjimą ir kosmoso reiškinius įtraukė visus be išimties. Dalyviai drąsiai uždavinėjo klausimus, diskutavo ir patys atsakinėjo į pateiktas mįsles.

Vakaro metu buvo paliestos ir mažiau žinomos kosmoso temos: kad erdvė tarp žvaigždžių nėra tuščia: joje sklando itin išretintos dujos ir mikroskopinės dulkių dalelės. Nors jų kiekis menkas, dėl milžiniškų atstumų jos pastebimai susilpnina iki mūsų keliaujančią žvaigždžių šviesą. Jei šio slopinimo nebūtų, naktinis dangus atrodytų kur kas ryškesnis, o matomų žvaigždžių būtų gerokai daugiau. Ši žinutė ypač sudomino vaikus, kurie klausė, kodėl kartais žvaigždės „dingsta“.

Simboliškai, jau skirstantis namo, dangus pradėjo giedrėti. Keliaujant per Salų apylinkes virš galvų sužibo žvaigždės – tarsi tylus vakaro tęsinys, palydėjęs kiekvieną, kuris tą naktį prisilietė prie Visatos paslapčių.

 

Salų dvaro inf.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video