100 dienų valdžioje: ir valdantieji, ir opozicija pasigenda politinės kultūros (0)

Publikuota: 2023-07-20 Kategorija: Savivalda
100 dienų valdžioje: ir valdantieji, ir opozicija pasigenda politinės kultūros
Rokiškio Sirena nuotr. / Retai kada pamatysi prie vieno stalo šalia sėdinčius A. Vagonį (kairėje) ir R. Godeliauską.

Liepos 22-ąją sukanka 100 dienų, kai darbą pradėjo naujai išrinkta Rokiškio rajono valdžia, tiksliau, tas pats meras ir didžioji dalis tarybos narių, kurių gretas papildė keletas naujokų. Visi jie dirba jau pagal naują Vietos savivaldos įstatymo modelį, kuris merą pavertė vykdomąja valdžia ir suteikė daugiau teisių opozicijos lyderiui.

Apie tai, kokie buvo pirmieji trys mėnesiai dirbant naujomis sąlygomis pakalbinome Rokiškio rajono merą Ramūną Godeliauską ir opozicijos lyderį Antaną Vagonį.

Nepajuto, kaip pralėkė

Rajono meras R. Godeliauskas tikina, nepajutęs kaip pralėkė tos 100 dienų, nes dirba jau antrą kadenciją.

„Net nustebau sulaukęs tokio klausimo. Jeigu pirmą kadenciją šimtadienis buvo įvykis, tai dabar yra tik darbų tęstinumas neskaičiuojant dienų. Tačiau, kalbant apie Vietos savivaldos įstatymą ir šios kadencijos pradžią, taip – pasikeitimas mero darbe kardinalus“, – sakė jis.  

Kalbėdamas apie darbą taryboje su opozicija R. Godeliauskas patikino, kad jos darbas ir yra kritikuoti, tačiau jis pasigendąs konstruktyvumo ir bendrų sprendimų paieškos.

„Žmonės mato ir vertina, koks yra opozicijos politinės kultūros lygis. Gaila, kad kai kurie opozicijos nariai būdami stipriais lyderiais ir savo srityse pasiekę aukštų rezultatų, visiškai neturi supratimo apie savivaldos darbo ypatumus, viešąjį sektorių, biudžeto skirstymo ir asignavimo valdymo principus. Ką gali sau leisti versle, nereiškia, kad lygiai taip pat gali elgtis ir viešojoje srityje. Tai – visiškai skirtingi dalykai. Gerbiu sukūrusius verslus, bet savivaldoje veikia visiškai kiti principai“, – kalbėjo meras.

Balansuoja ant ribos

Iš viso Rokiškio rajono taryboje yra 25 nariai, iš jų 17 priklauso valdančiajai daugumai, 8 – opozicijai, kuri savo lyderiu išsirinko A. Vagonį, 2015-2019 metais dirbusį Rokiškio rajono meru.

Ką per daugiau kaip tris mėnesius nuveikė opozicija? Anot pašnekovo, opozicija turėjo labai aiškias nuostatas dėl gyventojų atstovavimo rajono taryboje, dėl nevyriausybinių organizacijų ir verslo bei ūkininkų svarbos mūsų rajonui.

Paklaustas kaip, būdamas opozicijos lyderiu, vertina mero ir valdančiosios daugumos darbą per 100 dienų, A. Vagonis pastebėjo, kad „dauguma – didelė ir savimi patenkinta“.

„Kadangi pozicijoje susivienijo dvi priešingos politinės jėgos: konservatoriai ir socialdemokratai, o bet tačiau – „trinties“ dėl vertybių nebėra, kas tinka socialdemokratams, tinka ir konservatoriams. Mano nuomone, valdančioji dauguma abejinga, o meras gerai valdo posėdžio eigą“, – savo nuomonę dėstė A. Vagonis.

Visą tekstą skaitykite liepos 21 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video