30 tūkst. eurų parama jau išskirstyta rajono religinėms bendruomenėms (0)

Publikuota: 2024-04-11 Kategorija: Savivalda
30 tūkst. eurų parama jau išskirstyta rajono religinėms bendruomenėms
Rokiškio Sirena nuotr. / Religinėms bendruomenėms parama labai svarbi, tai – įnašas į būtinus atlikti darbus.

Jau 5-erius metus veikiantis Rokiškio rajono savivaldybės religinių bendruomenių paramos fondas šiais metais vėl džiugina dvi parapijas. Praėjusią savaitę vykusiame patektų paraiškų vertinimo posėdyje komisija 30 tūkstančių eurų paramą skyrė Panemunėlio ir Kazliškio bažnyčioms.

Didesnės galimybės

Nuo 2023 metų religinių bendruomenių paramos fondo sumą padvigubinus nuo 15 tūkst. iki 30 tūkst. eurų, rajone veikiančioms parapijoms atsivėrė platesnės galimybės.

Šiemet į savivaldybės biudžete Religinių bendruomenių rėmimo programai numatytas lėšas pretendavo dvi parapijos: Panemunėlio Šv. Juozapo globos ir Kazliškio Švč. Mergelės Marijos.

Abiejų parapijų  paraiškas vertinimo komisija patenkino balandžio 5 d. vykusiame posėdyje, kuriame 30 tūkst. eurų suma buvo išskirstyta taip: Panemunėlio Šv. Juozapo globos parapijai skirta 14 tūkst. eurų, Kazliškio Švč. Mergelės Marijos – 16 tūkst. eurų.

Tik pastatų tvarkybai

Rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyr. specialistė Audronė Gavėnienė pabrėžė, kad lėšos skiriamos tik bažnyčių pastatų tvarkybai, o ne kokiems nors kitiems parapijų poreikiams.

Panemunėlio bendruomenė už programos lėšas restauruos unikalius bažnyčios vitražinius langus, Kazliškio – sutvarkys ir nudažys stogą, suremontuos lietaus nuvedimo sistemą. Jau yra sudarytos ir darbų sąmatos.

Praėjusiais metais ši parama buvo skirta Pandėlio šv. Marijos vardo parapijos bažnyčios remontui (20 tūkst. eurų) ir Rokiškio sentikių religinės bendruomenės maldos namų remontui (10 tūkst. eurų).

Pagal galiojančią paramos skyrimo tvarką, bendruomenė, gavusi paramą, du metus dėl to paties objekto paraiškos teikti nebegali.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video