Apie nepastebimą darbo pusę – su mero patarėju Vytautu Sauliu (0)

Publikuota: 2022-04-14 Kategorija: Savivalda
Apie nepastebimą darbo pusę – su mero patarėju Vytautu Sauliu
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Saulis

Turbūt mažiausiai pastebimas prisidėjimas prie bendro darbo savivaldybėje yra mero patarėjų. Ateidami į šias pareigas mero kvietimu, patarėjai daro viską, kad mero darbas būtų kuo sklandesnis, tačiau visuomenei dažnai kiekvieno jų indėlis neafišuojamas. Pagalvojome, o gal vis tik be reikalo. Apie tai, ką veikia mero patarėjas Vytautas Saulis – trumpame interviu.

- Ką dirbote iki tol, kol pradėjote dirbti mero patarėju?

- Po studijų tuometinėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje dirbau inžinerinį - vadovaujamą darbą rajono žemės ūkio įmonėse. Nuo 1991 metų aktyviai įsitraukiau į politinę veiklą rajone. 1992 metais pirmą kartą rajono žmonių valia buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, kuriame irgi rajono žmonių valia išdirbau keturias kadencijas. Tarpuose tarp kadencijų dirbau finansų įstaigoje, AB „Obelių aliejus“, Rokiškio rajono savivaldybės administracijoje, Seimo narių padėjėju - sekretoriumi. Manau, kad praėjau visapusišką gyvenimo mokyklą, visą laiką buvau ir esu tarp rajono žmonių

- Kas lėmė, kad juo tapote?                                                       

- Po 2019 metų savivaldos rinkimų mes, rajono socialdemokratai, tapome valdančiosios daugumos partnere ir, remiantis politiniu susitarimu, mums atiteko dvi pareigybės. Į mero patarėjo pareigas Socialdemokratų partijos rajono skyrius delegavo mane. Sutikau, nes maniau, kad galėsiu panaudoti savo sukauptą patyrimą, ryšius su įvairiais žmonėmis sėkmingam koalicijos darbui. Mano kandidatūrai pritarė ir rajono meras, nes mero patarėjo pareigos yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigos.

- Ko tikėjotės iš šių pareigų?

- Labai norėjosi dirbti bendraminčių komandoje. Puikiai pažįstu visų grandžių rajono vadovus, specialistus, seniūnus ir šiaip paprastus rajono žmones, su kuriais teko artimai bendrauti ne vieną dešimtmetį. Malonu, kad ir šiandien pas mane patarimo, pagalbos ateina nemažai rajono gyventojų. Stengiuosi juos įdėmiai išklausyti, informuoti rajono vadovus apie iškilusias problemas, siūlyti savo sprendimų būdus.

- Kokią sritį kuruojate? Kokios konkrečiai yra Jūsų pareigos?

- Daugiausiai dėmesio skiriu rajono savivaldybės pavaldume esančių įmonių veiklos analizei, problemų sprendimui, rajono kelių remonto ir priežiūros problemoms. Esu Rokiškio rajono nusikaltimų prevencijos komisijos pirmininkas, Laisvės kovų įamžinimo komisijos narys, dalyvauju rajono biudžeto rengimo komisijos darbe.

- Ką per visą šią mero kadenciją jam esate pataręs?

- Kiekvienos dienos rytiniuose pasitarimuose aptariame padarytus darbus, pareiškiame savo nuomonę ir pastabas dėl ateities darbų. Visi rajono vadovai yra tikrai kompetentingi, su nemažu darbiniu patyrimu, todėl svarbu ne patarimai, o nuomonių ir pasiūlymų aptarimai, suradimai geriausių sprendimų. Todėl tiek aš, tiek kolegė Vita Mykolaitienė stengiamės savo kompetencijų ribose įnešti kaip galima daugiau aiškumo ir pozityvumo. 

- Ar meras atsižvelgia į Jūsų pasiūlymus bei patarimus?

- Teko dirbti su visais rajono merais, todėl noriu pasakyti, kad meras Ramūnas Godeliauskas yra būtent tas meras, su kuriuo galima diskutuoti, nesutikti, drąsiai teikti pasiūlymus. Malonu jausti komandos pasitikėjimą, o tai skatina dar geriau dirbti.

- Galbūt turite kokių pasiūlymų, ką būtų galima keisti kuruojamose srityse, kuriais norėtumėte pasidalinti su visuomene? 

- Turiu pareigą ir atsakomybę viską išsakyti atvirai. Įsiklausau ne tik į specialistų, bet ir į mane besikreipiančių žmonių siūlymus, pastabas, kritiką. Jei tai tikrai pagrįsta ir naudinga, bijoti daryti sprendimus nereikia.

- Kokie Jūsų planai po mero rinkimų, jeigu dabartinės kadencijos meras nebūtų išrinktas?                                                                            

- Pirmiausia tai tikiu, kad dabartinis meras bus išrinktas naujai kadencijai. Tuo įsitikinu, bendraudamas su rajono žmonėmis. Apie save noriu pasakyti tiek, kad beveik 50 metų, prabėgusių aktyvioje darbinėje ir politinėje veikloje, kviečia pailsėti ir atiduoti skolas šeimai, vaikams ir gražiam anūkų būriui - taip ir padarysiu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video