Augant darbo užmokesčiui Rokiškyje netrūksta socialinių darbuotojų (0)

Publikuota: 2022-08-08 Kategorija: Savivalda
Augant darbo užmokesčiui Rokiškyje netrūksta socialinių darbuotojų
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuotr. / Žemėlapyje – socialinių darbuotojų atlyginimai savivaldybėse.

Šalies biudžetinėse įstaigose ar seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų darbo užmokestis per metus „į rankas“ padidėjo 19 proc. – 2022-ųjų I ketvirtį jis siekė 1 023 eurus. Rokiškio rajone šių darbuotojų atlygis siekia 1 072 eurus, tokius duomenis skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Kilo ženkliai

Pasak Dalios Zibolienės, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiosios specialistės, savivaldybės biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose darbo užmokestis išties didėjo.

„Palyginimui pateikiame du laikotarpius. 2020-ųjų ketvirtajame ketvirtyje socialinio darbuotojo, įgijusio aukštąjį universitetinį  išsilavinimą, vidutinis darbo užmokestis buvo 1 357 Eur, neatskaičius mokesčių, aukštąjį neuniversitetinį – 1 346 Eur, socialinio darbuotojo padėjėjo – 933 Eur. 2022 metų pirmajame ketvirtyje socialinio darbuotojo, įgijusio aukštąjį universitetinį  išsilavinimą, vidutinis atlygimas jau siekė 1 731 Eur,  aukštąjį neuniversitetinį – 1 649 Eur, o socialinio darbuotojo padėjėjo – 1374 Eur“, – vardijo D. Zibolienė.

Reglamentuoja ribas

Kadangi socialinių paslaugų įmonių steigėjai yra savivaldybės, atlyginimas jų darbuotojams mokamas iš savivaldybių biudžetų arba valstybės dotacijų.

„Minimalias atlyginimų ribas reglamentuoja Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymas. Jame nurodoma, kokie minimalūs koeficientai turi būti taikomi konkrečioms biudžetinių įstaigų pareigybėms apskaičiuojant pastoviąją pareiginės algos dalį“, – aiškino D. Zibolienė.

Kaip apskaičiuojamas

Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama bazinį pareiginės algos dydį, kuris šiuo metu yra 181 Eur, dauginant iš konkrečiai pareigybei taikomo koeficiento.

Pasak pašnekovės, minėtas koeficientas nuolat didinamas. Rokiškio rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose 2020 metų IV ketvirtyje pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas socialiniams darbuotojams, įgijusiems aukštąjį universitetinį išsilavinimą, buvo 6,24, aukštąjį neuniversitetinį – 6,2, padėjėjams – 5,05. 2022-ųjų I ketvirtyje atitinkamai – 8,23, 7,84 ir 6,47.

Taip pat didėjo ir pareiginės algos kintamosios dalies procentas: 2020 metų IV ketvirtyje vidurkis socialiniams darbuotojams su aukštuoju universitetiniu buvo 8,09 proc., aukštuoju neuniversitetiniu – 7 proc., padėjėjams – 5 proc., 2022-ųjų I ketvirtyje atitinkamai – 9,8 proc., 9,2 proc. ir 5 proc.

„Prie darbo užmokesčio dar gali būti pridedama kintamoji pareiginės algos dalis, kuri priklauso nuo profesinės kompetencijos, praėjusiais metais pasiektų darbo tikslų, taip pat priemokos, premijos ar užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ar viršvalandinį darbą, jeigu jis buvo dirbtas“, – kalbėjo D. Zibolienė.

Stygiaus nėra

Rokiškio rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose šiuo metu dirba 37 socialiniai ir 70 socialinių darbuotojų padėjėjų, seniūnijose – dar 11 socialinių darbuotojų.  

„Šiuo metu Rokiškio rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų netrūksta, konkursų ar atrankų į laisvas darbo vietas nėra paskelbta“, – teigė D. Zibolienė.

Mūsų rajone socialiniai darbuotojai dirba Rokiškio socialinės paramos centre ir Obelių socialinių paslaugų namuose, taip pat savivaldybei nepriklausančiose įstaigose: Skemų socialinės globos namuose ir Rokiškio šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose.

Palyginimui

Kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, šalies biudžetinėse įstaigose ar seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų darbo užmokestis per metus „į rankas“ padidėjo 19 proc. 2022 m. I ketvirtį jis siekė 1 023 eurus, kai 2021 m. I ketvirtį buvo 859 eurai. Atotrūkis tarp socialinių darbuotojų darbo užmokesčio ir vidutinio šalies darbo užmokesčio per metus sumažėjo 5 proc. Šalies biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose dirba apie 1700 socialinių darbuotojų.

Šalies vidutinis darbo užmokestis šių metų pirmą ketvirtį siekė 1 087 eurus „į rankas“, biudžetinėse įstaigose ar seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų jis buvo 64 eurais mažesnis ir siekė 1023 eurus.

Didžiausi atlyginimai „į rankas“ socialiniams darbuotojams iš biudžetinių įstaigų ir seniūnijų šiais metais mokami Vilniaus mieste – 1 176 eurai, Palangoje – 1 162 eurai, Klaipėdoje – 1 140 eurų, Alytyje – 1 139 eurai, Šiaulių rajono savivaldybėje – 1 133 eurai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video